Facebook Google+ Twitter

Europa Cinemas wybrała najlepsze kino miesiąca. Zwyciężyła warszawska Kinoteka

Europa Cinemas, która zrzesza 1128 kin w całej Europie wybrała Kinotekę jako najlepsze kino miesiąca. Kinoteka nagrodzona została m.in. za najwyższe standardy nowoczesnych sal kinowych, które zapewniają wygodę i satysfakcję widza.

 / Fot. Nano Anderson/(CC BY 2.0)/flickrWarszawska Kinoteka została wyróżniona i doceniona. Wśród wielu europejskich kin, to właśnie Kinoteka spełnia najwyższe standardy. Taką decyzję podjęła Europa Cinemas, sieć kin w ramach programu Unii Europejskiej "Media". Celem programu jest przede wszystkim zwiększenie liczby filmów europejskich w ofercie kin i promowanie różnorodności w repertuarze filmów europejskich.

Aby należeć do tej elitarnej grupy, placówki muszą spełnić szereg kryteriów m.in. muszą mieć wysoką frekwencję, około 520 seansów w ciągu roku, a także najwyższe standardy bezpieczeństwa - donosi natemat.pl.

Mariusz Kraskowski, dyrektor warszawskiej Kinoteki w wywiadzie dla Film New Europe podkreśla: "Kino Kinoteka jest stworzone dla ludzi, którzy chcą obcować z filmem w sposób jasny i świadomy. Chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji na temat najnowszych trendów, zmian w postrzeganiu i tworzeniu współczesnego kina(...) Chcemy również zapewnić naszym widzom rozrywkę w najlepszym wydaniu. W końcu, wielu z nas po prostu chce się zrelaksować w kinie". I dodaje, że Kinoteka to nie tylko kino, ale także dom dla wielu festiwali np. Planete Doc i Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Zobacz także: 30. Warszawski Festiwal Filmowy rusza 10 października. Na początek "Mapy gwiazd" Cronenberga

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.