Facebook Google+ Twitter

Europa inwestuje w Mrągowie

Młodzi sportowcy z Mrągowa mają już swoją nową halę w wyremontowanym obiekcie na terenie dawnych koszar. Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony złotych, a pieniądze udało się uzyskać z unijnych funduszy.

Tak wygląda hala, wybudowana za europejskie pieniądzeW hali przed laty ćwiczyli żołnierze. Po likwidacji koszar, halę przejęło Centrum Kultury i Turystyki. Odbywały się tu miejskie rozgrywki i zawody, ćwiczyli również uczniowie. Stan obiektu pozostawiał jednak wiele do życzenia. Cieknący dach, nierówny parkiet, a przede wszystkim nieprzyjemny zapach, uniemożliwiały prowadzenie zajęć.

Władze miasta ogłosiły przetarg na kapitalny remont hali, na który udało się pozyskać unijne fundusze ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Modernizacja objęła remont i docieplenie dachu, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i wymianę podłóg. Wyremontowana została elewacja, odnowione wewnętrzne ściany, powstał nowy układ części socjalnej hali (toalety, szatnie, natryski), poprawiana została wentylacja, wymieniona instalacja wodno-kanalizacyjna, co. i elektryczna.

Europejską Promenadą już wkrótce przejdą pierwsi turyściObiekt wyposażono także w sprzęt sportowy oraz trybuny dla widzów. Ze względu na zabytkowy charakter hali, remont nie objął konstrukcji budynku. Nie została zwiększona jego kubatura oraz powierzchnia zabudowy. W dni zajęć szkolnych z hali korzystać będą uczniowie Gimnazjum nr 2 i OHP. Odbywać się tu będą również międzyszkolne rozgrywki, turnieje i spartakiady. Uroczyste otwarcie odbyło się w piątek 30 marca. Zebrani goście mogli przyjrzeć się wykończeniu hali i jej wyposażeniu.

Jednocześnie zakończony został kolejny etap budowy Promenady. Inwestycja była konieczna dla sprawnej komunikacji nad jeziorem i maksymalnego wykorzystania walorów nadbrzeża jeziora Czos w ruchu turystycznym. Trakt ten jest również ważnym fragmentem sieci drogowej Mrągowa, gdyż stanowi dojazd do ważnych dla miasta obiektów: Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego „Baza” i plaży miejskiej przy os. Grunwaldzkim. Na całej powierzchni położono nawierzchnię z brukowej kostki betonowej, która pozwala na swobodne poruszanie się pieszo lub rowerem lub na dojazd pojazdów uprzywilejowanych. Utwardzona nawierzchnia drogowa pozwoli również na bardziej przyjazną środowisku eksploatację gruntów nabrzeża jeziora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.