Facebook Google+ Twitter

Europa na (cudzym) talerzu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-09 12:34

Cóż to za adres, zapytają pewnie zdziwieni czytelnicy? Otóż dokładnie tam, w azjatyckim państwie Izrael przechowywane będą dane, pochodzące ze wszystkich spisów powszechnych, przeprowadzanych w krajach Unii Europejskiej.

...The Israeli Law, Information and Technology Authority, The Government Campus, 9th floor, 125 Begin Rd., Tel Aviv, Izrael. Adres pocztowy: P.O. Box 7360, Tel Aviv, 61072, tel. +972-3-7634050 begin_of_the_skype_highlighting +972-3-7634050 end_of_the_skype_highlighting, Faks +972-2-6467064, e-mail: ILITA@justice.gov.il.

Adres strony internetowej: http://www.justice.gov.il/MOJEng/RashutTech/defa...

Przywykliśmy od niedawna, iż po tragedii, jaka miała miejsce podczas olimpiady w Monachium, sportowcy izraelscy występują w barwach Europy. Sport to sport i mistrzostwa Starego Kontynentu z udziałem ekip z Tel Avivu nikomu ujmy nie przynoszą. Jeśli wygra je mieszkaniec Islandii lub Izraela, a nie jest przy okazji naszpikowany dopingującą chemią - to chwała mu za to.

Z problemem danych osobowych rzecz ma się inaczej. W Polsce schyłku PRL-u całkiem nielegalnie wprowadzono system PESEL. Jako iż dotyczy on wszystkich obywateli, winien (nawet za czasów "socjalizmu") być wprowadzony ustawą sejmową. A nie był, wystarczyła towarzyszom uchwała Rady Ministrów. Co dziwne, po roku 1989 żaden z byłych działaczy "podziemia", znalazłszy się w parlamencie nie oprotestował tego ograniczenia swobód obywatelskich i PESEL "zaanektowano"jako przydatny byłej "opozycji" do inwigilacji mieszkańców RP.

Obecnie zresztą w Szczecinie dobiegają końca prace nad jego unowocześnioną wersją - PESELEM 2. W zajmującej się tym firmie informatycznej wszyscy (bez wyjątku) szefowie działów są dziećmi byłych. oficerów "Ludowego" Wojska Polskiego lub komunistycznych służb specjalnych. I już tylko ten fakt napawać winien strachem.

A przekazanie danych osobowych obywateli UE poza jej teren zdecydowanie każe się zastanowić, kto naprawdę decyduje o losie Europy i czy postępująca faszyzacja poczynań Brukseli nie prowadzi w stronę kibuców...

31. stycznia br. Komisja Europejska zadecydowała, iż najbezpieczniejszym miejscem do zmagazynowania danych z terenu Zjednoczonej podobno Europy będzie Izrael:

"KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając dyrektywę 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych (1), w szczególności jej art. 25 ust. 6,

po zasięgnięciu opinii Europejskiego Inspektora Ochrony Danych,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Na mocy dyrektywy 95/46/WE państwa członkowskie są zobowiązane zapewnić, aby przekazanie danych osobowych do państwa trzeciego miało miejsce tylko wtedy, gdy dane państwo trzecie zapewni odpowiedni poziom ochrony i gdy przed przekazaniem dopełni się wymogów zawartych w przepisach państw członkowskich wdrażających pozostałe przepisy dyrektywy.

(2) Komisja może stwierdzić, że państwo trzecie gwarantuje odpowiedni poziom ochrony. W takim przypadku dane osobowe można przekazywać z państw członkowskich bez konieczności zapewniania dodatkowych gwarancji."


Komisja Europejska stwierdza co prawda w punkcie 5., iż Państwo Izrael nie posiada istniejącej NA PIŚMIE konstytucji, ale i tak jest odpowiednim gwarantem przechowywania naszych danych.
W p. 6 czytamy znów:
"Normy prawne dotyczące ochrony danych osobowych w Państwie Izrael są w dużej mierze oparte na normach określonych w dyrektywie 95/46/WE oraz ustanowione w ustawie o ochronie prywatności 5741-1981, ostatnio zmienionej w 2007 r. w celu określenia nowych wymogów przetwarzania danych osobowych oraz szczegółowej struktury organu nadzoru."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 10.07.2011 12:03

To jeszcze raz potwierdza że Żydowscy bankierzy trzęsą światem ,a Europa i nie tylko, zrobi wszystko dla zachowania świętego spokoju!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest to również spis mienia przed mającą się rozpocząć procedurą wyłudzenia nienależnego mienia pożydowskiego, którego właściciele odeszli do Abrahama nie pozostawiając spadkobierców. W kulturze i prawodawstwie europejskim takie mienie przechodzi na własność skarbu państwa, od niego może je każdy nabyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.