Facebook Google+ Twitter

Europa na wakacje. Berlin dla początkujących – subiektywne TOP 12

Każde miasto posiada miejsca, które gdy w nim jesteśmy po raz pierwszy, koniecznie trzeba zobaczyć. Tutaj przedstawiam je w sposób całkowicie swobodny, bez uwzględnienia kolejności zwiedzania i topografii miasta.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: 1. Alexanderplatz. Główny plac wschodniej części Berlina położony w dzielnicy Mitte. Znany z tego, że gromadzi młodzież wielu, czasami przeciwstawnych sobie popkultur. Dobrze to zostało opisane w książce "Miłość w Berlinie".
1. Alexanderplatz. Główny plac wschodniej części Berlina położony w dzielnicy Mitte. Znany z tego, że gromadzi młodzież wielu, czasami przeciwstawnych sobie popkultur. Dobrze to zostało opisane w książce "Miłość w Berlinie".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

P. Joanno dziękuję za uwagę, ale bardziej chodziło mi o pokazanie, że w tym właśnie miejscu, nazwijmy to "opodal wzmiankowanego placu" zbiera się wiele młodzieży o różnych poglądach i wyglądach. Jako facet odwiedzający Berlin 3-4 razy w roku tylko, myślę, że błąd można wybaczyć, skoro jak Pani sama pisze, nawet przewodnicy-piloci go popełniają. Pozdrawiam, L.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy zdjęcie nie przedstawia Placu Aleksandra tylko przestrzeń bez nazwy po drugiej stronie Wieży TV. Jest to często powielany błąd przez pilotów-przewodników (jak również to, że Wieża stoi NA Placu Aleksandra). Przed wojną były tutaj ulice, kamienice, gęsto zabudowany teren. Plac Aleksandra jest z drugiej strony dworca kolejowego o tej samej nazwie i tylko tam. Na potrzeby nowych inwestycji miejsce na zdjęciu określa się na planach senatu miejskiego coraz częściej jako "Forum Ratuszowe" (ze względu na pobliski budynek Berlińskiego Ratusza). Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Berlin Wschodni i "enerdowskie" okolice zwiedzałem latem 1986 roku. Było pięknie ale można śmiało mówić, że jest piękniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spędziłam w Berlinie Wschodnim sierpień 1980 roku. Miasto bardzo wypiękniało od tego czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.