Facebook Google+ Twitter

Europa na wakacje. Poznaj Szlak Zabytków Techniki

Atrakcyjne miejsca na wakacje to nie tylko morza, góry i jeziora. Alternatywą dla tradycyjnej turystyki wypoczynkowej jest turystyka industrialna. Dla miłośników techniki niezwykłą atrakcją mogą być stare kopalnie i zakłady przemysłowe.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Od kilku lat na Śląsku istnieje Szlak Zabytków Techniki przedstawiający najciekawsze obiekty przemysłowe. Składa się z 36 wybranych miejsc związanych z górnictwem, kolejnictwem, hutnictwem, energetyką, łącznością oraz przemysłem spożywczym.
Od kilku lat na Śląsku istnieje Szlak Zabytków Techniki przedstawiający najciekawsze obiekty przemysłowe. Składa się z 36 wybranych miejsc związanych z górnictwem, kolejnictwem, hutnictwem, energetyką, łącznością oraz przemysłem spożywczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, mogłam zobaczyć dokładnie strażacki wóz- zawsze tak pędzą....bardzo cenię zawód strażaka, a jako patronka górników:) chętnie odwiedziłam kopalnię ! +5 za ładne zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten koń... niczym Łysek z pokładu Idy. Jakoś tak mnie pognało wstecz :)
Wozy strażackie, rewelacyjne! Z przyjemnością zostawię piąteczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju mam tych sikawek na całą galerię. Postaram się kiedyś galerię z Centralnego Muzeum Pożarnictwa zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam wycieczkę do kopalni Guido. To jest przeżycie. Szczególnie jak włączą kombajny i taśmy. Ani 5 minut bym nie wytrzymała w takiej pracy. Dopiero po wizycie w kopalnii mam wyobrażenie o pracy w górnictwie.

Stare samochody są z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Z Krakowa bliziutko, z A4 jest zjazd w Mysłowicach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te dawne samochody są urocze.
Dziękuję za informację. Zawsze chciałam zobaczyć kopalnię węgla kamiennego. Przy najbliższej okazji zorganizuję sobie wycieczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.