Facebook Google+ Twitter

Europa na wakacje. Poznaj Szlak Zabytków Techniki

Atrakcyjne miejsca na wakacje to nie tylko morza, góry i jeziora. Alternatywą dla tradycyjnej turystyki wypoczynkowej jest turystyka industrialna. Dla miłośników techniki niezwykłą atrakcją mogą być stare kopalnie i zakłady przemysłowe.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Od kilku lat na Śląsku istnieje Szlak Zabytków Techniki przedstawiający najciekawsze obiekty przemysłowe. Składa się z 36 wybranych miejsc związanych z górnictwem, kolejnictwem, hutnictwem, energetyką, łącznością oraz przemysłem spożywczym.
Od kilku lat na Śląsku istnieje Szlak Zabytków Techniki przedstawiający najciekawsze obiekty przemysłowe. Składa się z 36 wybranych miejsc związanych z górnictwem, kolejnictwem, hutnictwem, energetyką, łącznością oraz przemysłem spożywczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziękuję, mogłam zobaczyć dokładnie strażacki wóz- zawsze tak pędzą....bardzo cenię zawód strażaka, a jako patronka górników:) chętnie odwiedziłam kopalnię ! +5 za ładne zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten koń... niczym Łysek z pokładu Idy. Jakoś tak mnie pognało wstecz :)
Wozy strażackie, rewelacyjne! Z przyjemnością zostawię piąteczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju mam tych sikawek na całą galerię. Postaram się kiedyś galerię z Centralnego Muzeum Pożarnictwa zrobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam wycieczkę do kopalni Guido. To jest przeżycie. Szczególnie jak włączą kombajny i taśmy. Ani 5 minut bym nie wytrzymała w takiej pracy. Dopiero po wizycie w kopalnii mam wyobrażenie o pracy w górnictwie.

Stare samochody są z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Z Krakowa bliziutko, z A4 jest zjazd w Mysłowicach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te dawne samochody są urocze.
Dziękuję za informację. Zawsze chciałam zobaczyć kopalnię węgla kamiennego. Przy najbliższej okazji zorganizuję sobie wycieczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.