Facebook Google+ Twitter

Europa pod śniegiem. Obfite opady paraliżują ruch drogowy, kolejowy i lotniczy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-09 17:40

Prawie w całej Europie obfite opady śniegu paraliżują ruch drogowy i lotniczy. Tysiące gospodarstw domowych jest pozbawionych prądu.

Niemiecki instytut meteorologii apeluje do mieszkańców południa kraju, by zaopatrzyli się w zapas żywności, leków oraz latarki i świece. Najgorzej jest w Bawarii oraz Badenii-Wirtembergii. W rejonie Suhl w Turyngii pod ciężarem śniegu złamało się kilka drzew, które zablokowały drogi.

Jedno z największych lotnisk Europy - port we Frankfurcie odwołał ponad 200 lotów, gdyż meteorolodzy zapowiedzieli burzę śnieżną. Rząd w Berlinie apeluje, by ograniczyć podróże do minimum.

Sparaliżowany został ruch na autostradzie A5 prowadzącej z Niemiec do Francji. Francuska policja zablokowała granicę dla ciężarówek. Co najmniej 7 tysięcy francuskich gospodarstw jest pozbawionych energii elektrycznej. Wiele pociągów krajowych i lokalnych jest opóźnionych.

Trudna jest także sytuacja na Wyspach Brytyjskich. Według ekspertów to najcięższa zima od 30 lat. Należy się tam spodziewać dalszych opadów białego puchu. Warunki pogodowe pokrzyżowały także plany angielskiej Premier League. Z powodu obfitych opadów śniegu odwołano pieć meczów piłkarskich.

W Londynie z powodu grubej pokrywy lodowej po raz pierwszy od 140 lat zamknięto dla łódek jezioro w Hyde Parku. Ciężka sytuacja utrzymuje się także na brytyjskich lotniskach, gdzie opóźnionych lub odwołanych są dziesiątki lotów.

Z niskimi temperaturami zmaga się też południe Europy, na drogach w Hiszpanii i Portugalii panuje chaos. Śnieg pada już niemal w całej Austrii, na południu Słowacji i na zachodzie Węgier.

Austriacka policja wydała ostrzeżenie dla kierowców. Mają napełnić baki benzyną, zabrać ciepłe koce, napoje i żywność. Z kolei na stacjach kolejowych wyznaczono punkty pierwszej pomocy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.