Facebook Google+ Twitter

Europa potrzebuje modlitwy

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-03-07 21:58

W Parafii Ewangelickiej w Szczyrku trwają przygotowania do ekumenicznego nabożeństwa, które odbędzie się z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 / Fot. By Aotearoa (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia C4 maja 2004 roku, z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Zostały tam odsłonięte dwie kamienne tablice z 10 przykazaniami. Był to dar Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku - dar Słowa Bożego - dla Wspólnej Europy.

Pięć lat temu również odbyło się nabożeństwo ekumeniczne i wówczas zostały wypuszczone w niebo gołębie jako znak pokoju.

W tym roku nabożeństwo ekumeniczne zaplanowaliśmy na 4 maja na godz 11.00. Chcemy się wspólnie modlić o pokój na Starym Kontynencie, o błogosławieństwo dla naszej Europy i świata, o mądrość dla tych, którzy są we władzach Unii Europejskiej - powiedział ks. Jan Byrt z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Duchowny poprosił polskich eurodeputowanych o przybycie na tę uroczystość i o przekazanie jakiś symbolicznych drobiazgów (np. długopisów, notesów, światełek odblaskowych, maskotek). Po nabożeństwie zostaną one rozdane dzieciom i młodzieży. Swoją pomoc zaoferowali już: Jerzy Buzek, Jarosław Wałęsa, Bogdan Marcinkiewicz, Adam Gierek, Artur Zasada, Sidonia Jędrzejewska i Małgorzata Handzlik.

Wspólna modlitwa, to coś wspaniałego, a zachęca nas do niej Jezus Chrystus. Będziemy się modlić o nasz kontynent. Europa potrzebuje modlitwy - dodał pastor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przed nadchodząca wojna, może już ostatnia, ? może nas uratować już tylko modlitwa , pokój i bezpieczeństwo wisi dosłownie na samym włosku , nadciągają siły ciemności aby zniszczyć dzieło Boże . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.