Facebook Google+ Twitter

Europa się wali od ognia Kalisza

Okopcono nam Kalisza, który stwierdził, że w jego stronę szedł smoków ziejący ogień. Kalisz troszkę tylko przesadził, bo jak się okazało, na razie były to tylko małe smoczki nie ziejące zbyt mocno. Najgorsza była i tak Piekielnica Horpyna!

Jak były przyjemne te dwa dni, w których można było oglądać dwóch tak wielkich (a jeden i gruby) rekinów? Pierwszym gościem był wijący się jak piskorz Kalisz, który starał się wszystkich przekonać, że tylko "Lista Kwaśniewskiego", może uratować nie tylko Palikota, zjednoczyć lewicę, lecz i SLD. Jak Kalisz chce połączyć całą lewicę z Ruchem Palikota, i od kiedy ten ruch jest lewicą? To nic, że na razie członków założycieli jest tylko trzech, lecz niedługo i inni pchać się będą drzwiami i oknami. Pchających się na razie nie widać, ponieważ bardzo mało osób chce poprzeć taki Ruch. Co obecnie przedstawia Europa Plus mająca trzech stałych członków? Pierwszy to Patron chory na goleń i chuchający (dawniej czerwonoskóry) oparami "wody ognistej", drugi nieskazitelnie czysty przewodniczący ukrywający przed swą własną Ewą wspólne dobra w Raju (tym podatkowym), i ten trzeci padający na twarz, a na słowa Patrona całujący ziemię Kaliską. To przecież dawny święty Marek z SLD. Do tego gdzieś tam w oddali pali się łącznik z Kalisza, czyli tej struktury, którą tak całuje Siwiec.


Kto potrafi dać jakąś gwarancję, że ta lista będzie lewicowa? Listę jak twierdzi Palikot powinien układać Aleksander K., i na pewno umieści tam ludzi już tak jak on ostatnio ochrzczonych i obecnie bierzmowanych na nową drogę dobrego życia za europejskie Euro? Kto da gwarancję, że ci wybrańcy na dany konspiracyjnie "Znak" Palikota, nie zechcą na nowo ewangelizować tym razem tą bezbożną Europę? Kto da gwarancję, że ten "Znak" Palikot nie umieści tym razem na sztandarze europejskiego pisma, a wino marki "Monsignore" nie będzie ten znak wzmacniać? Europa do tej pory twierdzi, że mamy w Polsce "Za mało Ziemi, a zbyt dużo Nieba", a stało się to między innymi i za cichym poparciem A. Kwaśniewskiego po otrzymaniu od łącznika Palikota, znaku Kalisza.


Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae (Przyjaciel Europy), którą tak epatuje
Kalisz, to zespół 10-15 osób, które przejadają państwowe pieniądze. Ciekawe są wskaźniki finansowe tej fundacji, za rok np. 2012 i tak; 1. Przychody ogółem (dotacje od osób fizycznych i pranych + zysk z inwestycji) 313.444,85 zł, 2. Koszty statutowe i administracyjne 328.044,91 zł. 3. Strata 14.600,06 zł. Fundacja jak widać zbiera pieniądze i razem z zyskami inwestycyjnymi po prostu "przerabia" je na własne potrzeby. Przyjaciele Europy są jak z tego wynika hojnie wynagradzani, za te parę spotkań w swoim wąskim i elitarnym gronie. Czy rzeczywiście te ponad 300 tysięcy złotych, są tak niepotrzebne państwu, ( i to w czasach kryzysu), gdy jest tyle niedożywionych dzieci? Podczas tych konwersatoriów "Dialog i przyszłość", jak pisała "Gazeta Wyborcza", drużyna Aleksandra Kwaśniewskiego składająca się z samych Przyjaciół Europy, była organizatorem obywatelskiego ruchu liberalno-demokratycznego.


Dlaczego Kalisz, chce nas przekonać, "że jedyną, albo najlepszą szansą odzyskania wpływów w Polsce politycznych lewicy (...), jest wspólna lista lewicy, do której zaproszone jest również SLD i ludzie SLD". Jakim to cudem konserwatywno-liberalni "Przyjaciele Europy", zostali uznani przez założycieli Europy Plus za lewicę? Jak konserwatyści mogą tworzyć wspólną listę z SLD, ludźmi SLD i sympatykami lewicy?


Kalisz jednak się skarży Monice Olejnik i pyta, jak taka Piekielnica (wiedźma z piekła rodem), potrafiąca być jędzowatą Horpyną, ma śmiałość i z "Ogniem i mieczem" SLD, atakować stojącego w rozkroku Kalisza. Stanął w rozkroku i teraz zadaje już sobie pytanie, kto mnie teraz „"wydoi"? SLD postąpiło słusznie i chcąc pomóc podjąć decyzję Kaliszowi, radzą by teraz go doił Palikot, a za łącznika ciągnął Aleksander Kwaśniewski.


Niech Aleksander Kwaśniewski tworzy swoją listę, a sami zobaczymy, ile na niej jest konserwatystów i liberałów, a wtenczas zobaczymy naocznie, jaka to lewica.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Romanie!
Z tych dwóch braci syjamskich jeden to lewica i Europa, a drugi to już prawica i Kościół.
Zgadnie Pan który jest który?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj czytam, że po wakacjach Kwaśniewski ogłosi program Europa Plus, co europoseł Marek Siwiec skomentował następująco; „Europę Plus trzeba budować od fundamentów, ponieważ zwieńczenie już jest, czyli były prezydent”. Nie tak dawno była taka technologia, w której budowało się domy od góry, stopniowo podnosząc piętra. Ta technologia dość szybko zakończyła swój żywot.
Przypomnę, że zwieńczenie to tzw. Wiecha, czyli pęk kwiatów, traw i gałęzi lub dekoracyjny wieniec zatykany na dachu nowo wybudowanego budynku. Ta wiecha, (czyli Aleksander Kwaśniewski) już jest, tylko, że teraz trzeba zacząć budować od fundamentów by podnosić tą wiechę. Jak można budowlę zaczynać od wiechy?
Coś się stało Siwcowi, że obecnie nie potrafi zwietrzyć już tropu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie!
Jeżeli myśli Pan że tylko działacze lewicy są spadkobiercami masy upadłościowej po komunizmie to jest Pan w błędzie. W czasie tych przemian wytworzył się dziwny konglomerat post-solidarnościowo-pzproskiej elity. To ta elita zgarniała co się dało a resztę uczciwych ludzi tak samo w SLD jak i Solidarności odsuwało się na bok.
Czy sie różni majątek Wałęsy od majątku Kwaśniewskiego?
Nie wiem czy zna Pan takie hasło; "Uczciwi muszą odejść do łopaty".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie!
Myślę że Pan się myli, ponieważ mówiąc lewica, prawica itd, myślimy o pewnej strukturze, a nie o ludziach którzy ją opanowali. A ludzie dla szmalu i dobrego stanowiska potrafią zachować swoje sumienie na lepsze czasy. Niech Pan zobaczy drogę Arłukowicza który swą karierę rozpoczął jako bezpartyjny lecz popierany przez SLD-UP. Potem był w Socjaldemokracji Polskie, Lid, UP, do SLD występował i występował i szedł tam gdzie słupki wyborcze rosły. Sławę zdobył jako wiceprzewodniczący Komisji Sejmowej a później bardzo ostro krytykował Tuska oraz Kopacz za jej reformę służby zdrowia. No i co się z nim stało? Wystarczyło błysnąć stanowiskiem i fotelikiem ministra aby diametralnie zmienic swe poglądy.
To przykład tylko jednego z posłów lecz ilu ich takich jest że pójdą tam gdzie zysk i kapitał a nie poglądy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.