Facebook Google+ Twitter

Europa Środkowowschodnia "strefą bufetową" Stalina według... angielskiego studenta

Sowiecki dyktator Józef Stalin utworzył w Europie Centralnej i Wschodniej strefę bufetową - napisał angielski student na egzaminie z historii. Taki słowny lapsus powstał w wyniku literówki i został zgłoszony do konkursu.

Sonda

Która pomyłka wydaje się być najbardziej zabawna?

Zamiast "buffer zone" (strefa buforowa), jeden ze studentów uniwersytetu w Canterbury napisał "buffet zone", co oznacza nic innego, jak miejsce przeznaczone na bufet. Tę koszmarną pomyłkę ujawniono w corocznym konkursie tygodniowego dodatku "Timesa" ("Times Higher Education Supplement").

"W 1945 r. Stalin w Europie Środkowowschodniej zaczął budować strefę bufetową" - napisał student w czasie trwania egzaminu z historii, wywołując u egzaminatora salwę śmiechu. Ta kompromitująca pomyłka została zgłoszona do konkursu na najbardziej idiotyczne studenckie wpadki, wynikające z niedbalstwa lub ignoracji.

Były korespondent BBC w Polsce Kevin Ruane, a obecnie profesor na uniwersytecie Christ Church w Canterbury, skomentował całą sytuację: "bufetowa strefa skojarzyła mi się ze Stalinem budującym kurtynę z rozkładanych stolików od Bałtyku po Adriatyk, częstującego żarłocznych kapitalistów kiełbaskami zapiekanymi w cieście i wykwintnymi kanapeczkami serwowanymi wraz z aperitifem, by uśmierzyć ich zakusy wobec ZSRR", o czym możemy przeczytać na stronach internetowego wydania Gazety Wyborczej.

U innego egzaminatora prof. Davida Ganza z King's College w Londynie wywołało rozbawienie pomylenie słowa "valium" z "vellum" (ang. papier welinowy). Całą sytuację skwitował następującą puentą, że średniowieczni mnisi spisywali swoje księgi, będąc pod wpływem środka przeciwbólowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mnie bardziej śmieszy jak zmienia np. "trawka" na "trawka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Amigos
  • Amigos
  • 23.07.2012 20:34

Wiele z tych "pomyłek" wynika z tego, że edytor tekstu firmy Microsoft zmienia często wyrazy bez pytania użytkownika. Na przykład mojej znajomej w pracy magisterskiej o podatkach uporczywie zmieniał słowo "stawka" na "srawka".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.