Facebook Google+ Twitter

Europa w pigułce, tylko do 5 sierpnia we Wrocławiu

"Sześćdziesiąt lat współczesnej Europy w jednym miejscu" - tak wystawę określił, zwiedzający ją wraz z żoną, Bob Caenage spod Waszyngtonu. "To naprawdę niezwykłe" - takie słowa usłyszeć można było dzisiaj w tłumie zwiedzających.

Goście mogą poczuć się jak uczestnicy międzynarodowej konferencji pokojowej / Fot. Bartłomiej DerskiBy zobaczyć wywołującą zachwyt, zdumienie i zamyślenie wystawę "Europa - to nasza historia" trzeba się śpieszyć. Interaktywną i multimedialną ekspozycję można oglądać już tylko do 5 sierpnia. Później pojedzie do Paryża.

- Do tej pory odwiedziło nas 60 tys. osób - mówi Aleksandra Burda, z biura wystawy. - Tylko w ciągu ostatniego weekendu sprzedaliśmy 2 tys. biletów - wylicza. "Europa" jak magnes przyciąga turystów. - Bardzo wiele osób przyjeżdża spoza Wrocławia i zza granicy - dodaje Maja Kokot, przedstawicielka organizatora przedsięwzięcia.

Na wystawie możemy nie tylko obejrzeć kilkaset przedmiotów z muzeów całej Europy, lecz także wspólnie z innymi odwiedzającymi skompletować fotografię, a nawet stać się częścią multimedialnej ekspozycji, poprzez umieszczenie zrobionego przez komputer zdjęcia w prezentacji.

Eksponaty przedstawiające czasy krwawej dyktatury Franco i Salazara przypominają, że nie tylko Europa Wschodnia ma za sobą mroczne chwile / Fot. Bartłomiej DerskiCiekawym elementem wystawy jest możliwość wzięcia udziału w podziale unijnego budżetu. Dotąd goście rozdzielili już prawie 3 mln euro. - Ja najwięcej przeznaczyłem na edukację - wyznaje zachwycony wystawą Włodzimierz Kowalski z Wrocławia. Co ciekawe, najmniejszą część budżetu głosujący chcą przeznaczyć na opiekę społeczną - tylko 17,07 proc. Ale głosowanie wciąż trwa i każdy odwiedzający może wziąć w nim udział.

Wystawę można oglądać w Hali Stulecia, od 9.00 do 19.00. Bilety: normalny: 12 zł, ulgowy: 6 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Bartku.

Rzecznik wystawy wie tylko tyle, że będzie ona teraz prezentowana w kliku miastach Europy a swoje tournee zacznie od Paryża. Natomiast na stałe, jest ona wystawiana w Brukseli. W razie potrzeby, mogę odgrzebać jej belgijski adres :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystawa "Europa - to nasza historia" jest do 5.08 we Wrocławiu w Hali Stulecia.
Zaraz obok niej, w budynku Wytwórni Filmów Fabularnych, jest inna wystawa - "Na okrągło". Jest to autorski pomysł Wrocławia na uczczenie obchodów 20. rocznicy wolnych wyborów w Polsce.
Obie wystawy warte są obejrzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kiedy i gdzie można będzie ją jeszcze zobaczyć
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.