Facebook Google+ Twitter

Europa walczy z zimą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-21 16:17

Śnieg i mróz utrudniają komunikację w wielu krajach Europy.

Niskie temperatury i opady śniegu spowodowały paraliż komunikacyjny w wielu częściach Wielkiej Brytanii. Policja ostrzega przed jazdą po oblodzonych drogach, szczególnie na terenie Szkocji i Walii, gdzie zamknięto 122 szkoły. Zła sytuacja panuje również na lotniskach, gdzie setki osób utknęło z powodu opóźnień w lotach. Dotyczy to lotniska w Manchesterze i Aberdeen. Prognozy dla Wielkiej Brytanii nie są optymistyczne, ponieważ synoptycy zapowiadają kolejne opady.

Ponad 700 osób spędziło noc na lotnisku Schiphol pod Amsterdamem, ponieważ ich loty zostały odwołane z powodu złej pogody. Problemy dotyczą głównie połączeń z miastami europejskimi. Z powodu gołoledzi, na trasy nie wyjechały autobusy w Lejdzie, Nijmegen, Enschede, Utrechcie i Rotterdamie. Odwołano też część pociągów, na autostradach tworzą się korki.

Na lotniskach Paryża odwołano tymczasem 20 procent lotów. Komunikację w stolicy Francji utrudnia nie tylko śnieg, ale i strajk pracowników kolei podmiejskich. Zima utrudnia też ruch na autostradach, głównie w północno-wschodniej Francji. Nadal nie kursują pociągi Eurostar między Paryżem a Londynem.

Z zakłóceniami komunikacji trzeba się też liczyć w Niemczech. Ostry atak zimy spowodował śmierć co najmniej siedmiu osób i chaos na niemieckich drogach. Tylko na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii w ciągu minionej doby policja odnotowała prawie tysiąc wypadków i stłuczek. Rano zakorkowane były też drogi dojazdowe w rejonie Berlina.

W Moskwie obfite opady śniegu spowodowały chaos komunikacyjny. Portal internetowy Gazieta.ru poinformował, że olbrzymie korki powstały niemal na wszystkich głównych drogach stolicy Rosji. W Moskwie śnieg pada od niedzieli. Służby drogowe nie nadążają z oczyszczaniem ulic i chodników. Również trudna sytuacja jest na drogach obwodu moskiewskiego. Na ważnej trasie z Moskwy do Sankt Petersburga samochody jadą z prędkością 10 kilometrów na godzinę. Natomiast moskiewskie lotniska na razie pracują bez zakłóceń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.