Facebook Google+ Twitter

Europa zakazuje importu wyrobów z fok

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-05 15:34

Po wielu latach protestów przeciwko rzezi fok w Kanadzie, głos przeciwników polowań został dostrzeżony i uwzględniony przez polityków. Dziś Parlament Europejski przegłosował, stosunkiem 550 głosów za, wobec 49 przeciw, wprowadzenie zakazu importu wyrobów z fok na teren Unii Europejskiej.

Pikieta ekologów pod hasłem "Stop rzezi fok!" przed ambasadą Kanady w Warszawie. Demonstrujący tworzą "nową flagę Kanady" z czerwonych klonowych liści maczanych w farbie imitującą foczą krew. / Fot. PAP/Szymon PulcynZakaz dotyczy produktów pochodzących z komercyjnych polowań i czyni wyjątek tylko dla wyrobów z polowań prowadzonych przez rdzenną ludność – Inuitów.

Będzie to z pewnością czytelny sygnał dla rządu Kanady, że tak okrutne traktowanie fok jest nie do przyjęcia nie tylko przez społeczeństwa europejskie, ale i przez ich rządy. Unia Europejska była jednym z większych odbiorców foczych skór. Co roku w samej tylko Kanadzie, podczas komercyjnych polowań, zabija się ok. 300 tys. zwierząt, z których większość jest jeszcze foczymi szczeniętami.

Niektórzy polscy europosłowie już wcześniej deklarowali poparcie wprowadzenia zakazu. Byli to m.in. Urszula Gacek, Hanna Foltyn-Kubicka, Lidia Geringer de Oedenberg, Adam Bielan, Paweł Piskorski, Dariusz Rosati oraz Konrad Szymański.

Sprawą brutalnych polowań w Kanadzie Stowarzyszenie Empatia zajmuje się od 5 lat. Również inne organizacje prowadzą kampanie w tej sprawie. Co roku organizujemy akcję pod Ambasadą, nagłaśniamy problem w mediach, wysyłamy materiały informacyjne do setek miast i przekazujemy Ambasadzie Kanady kolejne tysiące podpisów pod petycją żądającą zaprzestania rzezi. Wprowadzenie zakazu nie jest końcem naszej akcji. Będziemy pracować nadal nad wprowadzeniem zakazu polowań na foki.

Katarzyna Biernacka
Więcej informacji na stronie: Empatia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.05.2009 16:59

Bardzo dobry decyzja, widział ktoś takie polowanie?
Nawet ja nie polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.