Facebook Google+ Twitter

Europarada na ulicach Warszawy

W sobotę warszawiacy mogli wybrać się na kolejną już w tym roku paradę. Tym razem sobotni spacer w promieniach majowego słońca odbył się ku chwale Europy.

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Parada Schumana dla euro entuzjastów. Fot. Julia Szewielow
Parada Schumana dla euro entuzjastów. Fot. Julia Szewielow

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

przyznaje, nie wiem kim jest kobieta, która sfotografowałam, ale dzięki, teraz już będę wiedzieć.

obserwacji na pochodzie miłam kilka - zwyciężyła ta , ze bylo tanecznie i kolorowo, to chcialam pokazać i zgaduje że mi się udało. Tak jak koleżanka napisała, podoba jej się na zdjęciach kolor i energia.

co do zasady lubię parady, bo traktuje to jako spacer warszawiaków po ulicach miasta - zawsze to lepiej niż siedzieć w domu przed telewizorem - zawsze wolę je pokazać jako zjawisko pozytywne, bo mój stosunek do nich jest pozytywny.

odpowiadająć na pytanie czy to propaganda czy dziennikarstwo. powiem tak, uczono mnie, żeby robiąc zdjęcia wybrać sobie to co chce sie pokazać i to próbować pokazać i tak robie.

po drugie, dziennikarstwo prawie zawsze jest pewnego rodzaju propagandą. trudno tego uniknąć. Wiem, bo codzinennie musze napisać co sie dzieje w gospodarce w sposób obiektywny i jest to trudne, bo trzeba unikać słów wartościujących, nawet takich jak już, jeszcze, tylko.

wydaje mi się ze jezeli juz cos bylo tutaj propaganda to tylko sama parada.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dałam plusa za zdjęcia. Właściwie za to, że udało się autorce uchwycić na nich ten kolor i energię. Nie byłam na Europaradzie i patrząc na te fotografie powiedziałabym, że była ona radosna i spontaniczna, a teraz autorka w komentarzu pisze, że to wszystko było "na przymus". No i nie wiem co mam w takim razie mysleć o tej relacji.
Za Markiem się spytam: "Mamy materiał dziennikarski czy propagandowy?"

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.05.2008 10:28

Wydaje mi się, że jeśli Szefową Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce hrabinę Różę Woźniakowską von Thun und Hohenstein - nazywasz _Jednym z wodzirejów_ to lepiej by to wypadło w cudzysłowiu lub z wielokropkiem...
Jedynie w odpowiedzi na komentarz, wspominasz o zauważeniu tego, że to wszystko było mocno sztuczne. Tak rozumiem słowa: na przymus. A tymczasem to może najciekawsza obserwacja.
Rozumiem prawo do przedstawienia własnej wizji ale skoro - sama przyznałaś - zbudowałaś ją wbrew swoim obserwacjom, to co? Mamy materiał dziennikarski czy propagandowy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

to czy sie zdjęcia komus podobaja czy nie, to kwestia gustu.

ze sa mala - hmmm.... chyba nadal wiekszośc komputerów ma rozdzialeczośc ustawiona 1024 x 786 - wiec wielkośc zdjęc dobieram tak, żeby ogladający nie musiali przewijac ekranu w dół i w góre cały czas.

przekaz - zdjęcia ktore według ciebie ma jakis przekaz, to zestawinie "uni z tradycja polska", ale mnie tam bardzie chodzilo o to zeby pokazac ze bylo kollorowo i tanecznie, choć moim zdaniem troche na przymus, albo po prostu na przymus, ale tego nie chcalam pokazywac.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Ogromniasty +" - za co? :-) sorry, ale zdjęcia są małe i bez przekazu. Jedynie ponady wybija się 6.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromniasty +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.