Facebook Google+ Twitter

European Border Breakers Awards (EBBA) – do wygrania wejściówki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-27 11:07

Komisja Europejska i przedstawiciele festiwalu muzycznego Eurosonic Noorderslag ogłosili w minionym tygodniu zdobywców nagrody European Border Breakers Awards (EBBA) 2015.

Tegoroczne nagrody EBBA przyznawane już po raz 12-ty, a przez te lata okazywały się trampoliną do sukcesu wielu artystów i zespołów. Wystarczy wspomnieć, że laureatką EBBA jest sama Adele, a z naszego kraju wyróżniono zespoły: Myslovitz, Hemp Gru i Blog 27. Mimo, że w tym roku statuetki nie odbiorą nasi rodacy, warto zwrócić uwagę na sylwetki obecnych laureatów, gdyż reprezentują oni bardzo wysoki poziom wykonawczy i konsekwentnie budują pozycję gwiazd w Europie, również w Polsce (np. zespół Common Linnets z Holandii, który zdobył najwięcej punktów od Polski podczas tegorocznej Eurowizji).
Świeży muzyczny głos Europejczyków reprezentują:

Klangkarussell (Austria)
Melanie De Biasio (Belgia)
MØ (Dania)
Indila (Francja)
Milky Chance (Niemcy)
Hozier (Irlandia)
The Common Linnets (Holandia)
Todd Terje (Norwegia)
Tove Lo (Szwecja)
John Newman (Wielka Brytania)

Powyżsi artyści wystąpią 14 stycznia 2015 roku w sali koncertowej De Oosterpoort podczas uroczystości prowadzonej przez muzyka Joolsa Hollanda.

Na widowni mogą usiąść także polscy fani! Wystarczy oddać głos na swojego faworyta spośród laureatów EBBA na stronie www.europeanborderbreakersawards.eu i wziąć udział
w losowaniu 15 podwójnych zaproszeń na ceremonię rozdania nagród
w Groningen. Każdy z wylosowanych szczęśliwców będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, a organizatorzy pokryją także koszty przelotu
i zakwaterowania. Głosowanie trwa od 21 października do 19 grudnia.
***
Informacje dodatkowe o EBBA

• Na jakiej podstawie są wybierani zwycięzcy EBBA?
Zwycięzcy EBBA są wybierani przez firmę analityczną Nielsen Music Control na podstawie wielkości sprzedaży, częstotliwości emisji w radio, danych od Europejskiej Unii Nadawców (EBU) i muzycznych festiwali wspierających Europejski program wymiany talentów (ETEP).

• Kiedy i gdzie nastąpi rozdanie nagród EBBA?
Zwycięzcy otrzymają swoje nagrody na ceremonii prowadzonej przez osobowość telewizyjną i muzyka – Joolsa Hollanda – podczas festiwalu Eurosonic Noorderslag
w Groningen (Holandia), 14 stycznia 2015 r. Ceremonia składająca się z występów wszystkich (bądź większości) zwycięskich artystów będzie transmitowana na żywo przez YouTube oraz na antenie europejskich stacji telewizyjnych i radiowych.

• Czym jest Nagroda Publiczności i jak można wygrać zaproszenie na ceremonię rozdania nagród?
Jeden z wygranych artystów otrzyma Nagrodę Publiczności (Public Choice Award) na podstawie głosów uzyskanych na stronie EBBA od 21 października to 19 grudnia.
15 głosujących, wyselekcjonowanych losowo z różnych krajów, będzie zaproszonych na ceremonię rozdania nagród. Każdy z nich będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą i nie poniesie kosztów przelotu ani hotelu.

• Kto odpowiada za organizację i finansowanie inicjatywy?
Nagroda EBBA powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej, jest więc wyróżnieniem przyznawanym przez Unię Europejską. Za wyłanianie laureatów i organizację uroczystości wręczenia nagród odpowiada Noorderslag Foundation, której zadaniem jest rozpowszechnianie europejskiej muzyki rozrywkowej.
Obecnie przyznawane po raz 12-ty, nagrody były wcześniej finansowane z programu Kultura Unii Europejskiej i organizowane przez Eurosonic Noorderslag we współpracy
z Europejską Unią Nadawców (EBU), Buma Cultuur, SNN, Ministerstwem Edukacji, Kultury i Nauki w Holandii, prowincją Groningen, miastem Groningen i magazynem Music Week.
Eurosonic Noorderslag promuje europejskich artystów i organizuje europejski program wymiany talentów (ETEP), który inspiruje duże europejskie festiwale muzyczne do prezentowania najnowszych talentów z Europy.
Kreatywna Europa (Creative Europe) to nowy program Unii Europejskiej dedykowany sektorom kulturowym i kreatywnym. Z budżetem sięgającym blisko 1,5 miliarda euro, program ma za cel wzmocnienie międzynarodowej konkurencyjności tych sektorów
i promowanie kulturowej różnorodności. Europejski przemysł muzyczny odgrywa ważną rolę w obu tych aspektach. Europejski przemysł muzyczny ma znaczący wkład w rozwój
i zatrudnienie, będąc składową sektorów kulturowych i kreatywnych, które dają zatrudnienie ponad 8 milionom ludzi w Unii Europejskiej i generują nawet 4,5% europejskiego PKB. Całkowita wartość rynku nagrań muzycznych w Europie to niemal 6 miliardów euro rocznie, co stanowi 1/5 wartości rynku muzycznego – wartego ok. 30 miliardów euro.
(Wojciech Sobczak-Wojeński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.