Facebook Google+ Twitter

Europejczycy bardziej chętni do wyjazdu na wakacje. Kryzys ustępuje?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-09 17:46

Ożywienie gospodarcze w Unii Europejskiej powoduje, że Europejczycy są bardziej chętni do wyjazdu na wakacje.

Z sondażu Eurobarometru wynika, że w tym roku zdecyduje się na to cztery piąte mieszkańców Wspólnoty. W ubiegłym roku problemy finansowe uniemożliwiły wyjazd na wakacje prawie jednej trzeciej Europejczyków.

Według sondażu Eurobarometru, w tym roku 46 procent mieszkańców Unii ma pieniądze i może sobie pozwolić na wakacje, a ponad jedna trzecia będzie musiała na to zaoszczędzić. Jeśli chodzi o Polskę, to prawie połowa mieszkańców naszego kraju deklaruje, że wyjedzie na urlop, ale stać na to już teraz tylko 26 procent, reszta szuka dodatkowych oszczędności.

Najbardziej chętni do wyjazdu na wakacje są Finowie - 67 procent, a także Szwedzi i Duńczycy. Po drugiej stronie są Węgrzy - prawie 40 procent na pewno nie pojedzie na wakacje. Najwięcej niezdecydowanych jest w Portugalii i we Włoszech.

Jeśli chodzi o cel podróży, to Polacy chętniej spędzą wakacje we własnym kraju - tak deklaruje 43 procent, pozostałe często wybierane państwa to Włochy i Chorwacja. Z całej Unii u siebie najbardziej lubią spędzać wakacje Grecy, natomiast urlopy zagraniczne najczęściej wybierają mieszkańcy Luksemburga i Malty.

Hiszpania, Francja i Włochy - to kraje Unii traydycyjnie najliczniej odwiedzane przez Europejczyków. Z państw spoza Wspólnoty przoduje Chorwacja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.