Facebook Google+ Twitter

Europejska afera stołeczna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 07:14

Powstał międzynarodowy zespół tropiący sprawę korupcji przy zakupie warszawskich tramwajów i wagonów metra - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Minister sprawiedliwości interweniujący u słynnego sędziego Baltasara Garsona. Zatrzymani w Polsce, Szwajcarii i Hiszpanii bankowcy oraz szefowie firm consultingowych zamieszanych w aferę korupcyjną przy zakupie stołecznych tramwajów i wagonów metra, m.in. za czasów prezydentury Pawła Piskorskiego. Gazeta dotarła do umowy, która powołała do życia specjalną polsko-szwajcarską grupę śledczą.

Umowa powołująca grupę została zawarta w październiku ubiegłego roku przez polskie ministerstwo sprawiedliwości i szwajcarską prokuraturę. Wynika z niej, że śledztwo prowadzą "agenci specjalni CBA z Wrocławia, funkcjonariusze dochodzeniowi z Federalnej Policji Kryminalnej z Berna i prokuratorzy z obu krajów". Wątek szwajcarski dotyczy "przestępstwa prania brudnych pieniędzy (...) w związku z dostawą wagonów metra i tramwajów firmy Alstom klientowi Tramwaje Warszawskie i Metro Warszawskie".

W Polsce badają, czy doszło do "przyjęcia w latach 1998-2002 korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w związku z przetargiem na zakup taboru kolejowego dla tramwajów i metra dla miasta Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.