Facebook Google+ Twitter

Europejska Stolica Kultury 2016 - "krótka lista" bez Łodzi

Dziś, podczas specjalnej konferencji prasowej, ogłoszono tzw. "krótką listę" kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Logo polskiego wyścigu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 / Fot. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoDo drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się: Warszawa, Wrocław, Lublin, Katowice i Gdańsk. Zabrakło natomiast medialnego pewniaka, czyli Łodzi. W drugim etapie konkursu spośród wskazanych miast Komisja Selekcyjna, złożona z ekspertów wybranych przez instytucje europejskie i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rekomenduje jedno. Na podstawie sprawozdania Komisji Minister nominuje kandydata i notyfikuje swoją decyzję instytucjom europejskim.

Co z tą Łodzią?

W Łodzi smutek i gorycz porażki ("Żal, smutek, łzy... Krok po kroku odbierane są nam wszelkie nadzieje, że Łódź będzie miała swoją szansę") ścierają się z bojowymi nastrojami ("Nie poddawajcie się i budujcie kulturę dalej!"). Wcześniej pewni wygranej mieszkańcy szybko wychodzą z szoku i poprzez portale społecznościowe domagają się ujawnienia ocen Komisji Selekcyjnej.

Tymczasem na stronie lodz2016.pl czytamy: "Dzięki staraniom Łodzi o tytuł udało się zjednoczyć mieszkańców miasta wokół wspólnego celu - zróbmy wszystko żeby ten entuzjazm, wiara i wspólny wysiłek nie poszedł na marne. Wspólnie wypracowane nowe rozwiązania systemowe pozwolą na stworzenie bazy do rozwoju przemysłów kultury i kreatywnych co powinno wzmocnić pozycję Łodzi na kulturalnej mapie Europy."

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.