Facebook Google+ Twitter

Europejski Bank Centralny ostro krytykuje pomysł ratowania Grecji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-25 22:09

Porozumienie francusko-niemieckie w sprawie pomocy dla Grecji z udziałem Międzynarodowego Funduszu Walutowego zostało ostro skrytykowane przez prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

Jean-Claude Trichet uważa, że Europa sama powinna sobie dać radę z problemem greckiego zadłużenia I deficytu. Trichet sądzi, że włączenie Międzynarodowego Funduszu Walutowego w sprawę pomocy dla Grecji, jest bardzo złym sygnałem skierowanym przez państwa strefy euro.

Zdaniem Tricheta, takie postępowanie można uznać za przejaw braku poczucia odpowiedzialności ze strony państw należących do eurolandu. Jak podkreśla Trichet, może to wywołać fatalne wrażenie i wzbudzić wątpliwość czy państwa Unii stać na skoordynowane działanie w przypadku kryzysu.

Z drugiej strony, trudno się oprzeć wrażeniu, że Trichet decydując się na tak ostrą krytykę, miał na względzie nie tylko reputację krajów strefy euro, ale także bronił swoich kompetencji, co jest charakterystyczne dla francuskiej sceny politycznej. Francuz Trichet - szef Europejski Bank Centralny, krzywym okiem patrzy na wtrącanie się w wewnętrzne sprawy europejskiej waluty przez Francuza stojącego na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego - Dominique'a Strauss-Khana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.