Facebook Google+ Twitter

Europejski Bank Centralny w ocenie eurodeputowanych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-09 13:40

Z udziałem szefa Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude'a Tricheta odbyła się w Parlamencie Europejskim debata poświęcona zeszłorocznej działalności Banku. Zdaniem Parlamentu, Bank Centralny powinien monitorować kurs euro oraz ostrożnie podnosić stopy procentowe.

Zdaniem posłów, dalsze podnoszenie stóp procentowych powinno postępować z ostrożnością, tak aby nie zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu. W przyjętej rezolucji deputowani wyrazili zaniepokojenie wzrostem wartości euro, szczególnie wobec dolara amerykańskiego. Uważają, że duże i szybkie zmiany kursu wymiany euro nie powinny zaszkodzić zdolności Banku do zarządzania w konfrontacji z inflacją.

Posłowie wezwali Europejski Bank Centralny do analizy i oceny konsekwencji kryzysu finansowego i sprawdzenia, czy jest przygotowany do opanowania ewentualnego ponadgranicznego europejskiego kryzysu finansowego. Posłowie podkreślili także rosnący status euro jako międzynarodowej waluty.

Uważają, że reprezentacja Unii Europejskiej na ekonomicznych forach międzynarodowych w małym stopniu odzwierciedla rzeczywistą wagę gospodarczą strefy euro i wezwali do zmiany tej sytuacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.