Facebook Google+ Twitter

Europejski Bank Inwestycyjny ponownie dofinansuje Polskę

Europejski Bank Inwestycyjny udostępnił Polsce pożyczkę wartą łącznie blisko miliard euro, z przeznaczeniem na rozwój nauki i szkolnictwa wyższego, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze przyznano na lata 2009 oraz 2010.

Zgodnie z zaleceniami EBI, polski rząd powinien spożytkować pieniądze (925 milionów euro) na rozbudowę infrastruktury oraz wyposażenie ośrodków naukowych i akademickich. Wsparcie otrzymywać powinny także prowadzone przez nie badania naukowe. Na te cele przeznaczono 675 milionów euro. Pozostałe 250 mln euro może trafić do banku PKO na mniejsze inwestycje, rozbudowę siedzib czy choćby szkolenia pracownicze (150 mln euro). EBI wyznaczyło także linię kredytową dla BRE Banku na łączną sumę 100 mln euro. Warte zaznaczenia jest to, że owe 100 mln nie musi być koniecznie ulokowane w Polsce - EBI dał w tej kwestii BRE Bankowi wolną rękę.

Do tej pory Europejski Bank Inwestycyjny od roku 2004 użyczył Polsce kredytów na łączną sumę 21 miliardów euro. W samym roku 2009, otrzymaliśmy od EBI linię kredytową na sumę 2,7 miliardów euro.

Źródło : europa.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.