Facebook Google+ Twitter

Europejski Dzień bez Samochodu w Poznaniu już 18 września

Choć Dzień bez Samochodu obchodzony jest 22 września, to poznaniacy świętować będą już 18 września. Wtedy odbędzie się impreza z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

 / Fot. Wikipedia CommonsImpreza odbywać się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i ma zachęcić Poznaniaków do korzystania z przyjaznych środowisku form transportu takich jak komunikacja miejska czy rowery. Na poznaniaków, którzy wybiorą się na plac Wolności czeka wiele atrakcji.

W godzinach od 10:00 do 14:30 będzie trwała zabawa „Na tropie poznańskich autobusów”. Osoby, które zechcą wziąć udział w zabawie będą musiały znaleźć 10 autobusów MPK, które będą ustawione w różnych punktach miastach. W każdym z nich uczestnik będzie musiał wykonać inne zadanie. Po zaliczeniu zadania uczestnik dostanie na specjalnym kuponie pieczątkę. Wytrwali uczestnicy, którzy zaliczą zadania we wszystkich autobusach i zbiorą wszystkie pieczątki, mogą liczyć na nagrody. Specjalny kupon na którym będzie można zbierać pieczątki dołączony będzie w piątek 17 września do Gazety Wyborczej. Zwycięzcy odbiorą swoje nagrody na Placu Wolności o godzinie 15:00.

W godzinach 10:00-18:00 na placu Wolności można będzie aktywnie spędzić czas. Organizatorzy w planie imprezy przygotowali m.in. konkurs na najbarwniejszego rowerzystę, naukę jazdy na rowerach poziomych, stoisko Straży Miejskiej Miasta Poznania i rowerowy tor przeszkód, bezpłatna wypożyczalnia rowerów ENEA SA, stoisko Akademii Słońca oraz gry i zabawy dla dzieci.

22 września - Europejski Dzień bez Samochodu


W środę, 22 września po raz ostatni poznaniacy będą mogli skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni rowerów, która znajduje się na Starym Rynku. Czynna będzie od 9.00 do 20.00. O godzinie 18 również na Starym Rynku odbędą się uroczystości podsumowujące działalność wypożyczalni w których wezmą udział m.in. piłkarze Lecha Poznań czy mistrzowie olimpijscy.

Dzień bez Samochodu popiera również IKEA, która współpracować będzie z fundacją All For Planet. W środę w sklepie IKEA odbędzie się prezentacja rowerków wyposażonych w specjalne urządzenia do ładowania baterii telefonów komórkowych oraz robienia koktajli. Ponadto każdy, kto wybierze się do sklepu IKEA na rowerze, otrzyma poczęstunek ekologiczny z restauracji IKEA.

W środę, 22 września, zamknięta będzie ulica 27 Grudnia - niemożliwy będzie wjazd z Al. Marcinkowskiego w ul. 27 Grudnia do ul. Ratajczaka. Jeździć będzie można po północnej jezdni pl. Wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.