Facebook Google+ Twitter

Europejski Dzień Bez Samochodu w Tychach już 22 września

W czwartek 22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz kolejny odbędą się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu.

Plakat promujący tegoroczny Europejski Dzień Bez Samochodu w Tychach / Fot. Michał KasperczykCelem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców aglomeracji do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W ramach tegorocznych obchodów organizatorzy: NOL-TYCHY, Urząd Miasta Tychy oraz MZK Tychy wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji wśród nich między innymi parada rowerzystów ulicami miasta Tychy (Masa Krytyczna) i event komunikacyjny przygotowany przy przystanku na Hotelowcu w Tychach w kierunku dworca PKP . Pierwsza impreza jest dobrze znana rowerzystom bowiem Masa Krytyczna na Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w Tychach od 2005 roku w tym roku wystartuje o godz. 16:00 spod Urzędu Miasta. Natomiast impreza komunikacyjna odbędzie się po raz pierwszy i zorganizowana jest dla całych rodzin.

Każdy znajdzie tutaj bowiem coś dla siebie, przygotowano wiele atrakcji wśród których są drzewka dla pasażerów komunikacji miejskiej z ważnym biletem, wystawy historycznych zdjęć i kasowników, a także ciekawostek jakie można zrobić z części rowerowych, odbędą się również prelekcje i zajęcia dla najmłodszych, będzie okazja zrobić sobie zdjęcie za kierownicą trolejbusu, wziąć udział w konkursach z nagrodami i zakończyć zwiedzanie na słodkim poczęstunku z kubkiem aromatycznej kawy. Każdy zwiedzający ponadto otrzyma pamiątkowy bilet od konduktorów w starych strojach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.