Facebook Google+ Twitter

Europejski Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej w Czeladzi

Europejski Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został ustanowiony 20 lat temu we Francji

 / Fot. Wiesław UrbańczykEuropejski Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został ustanowiony 20 lat temu we Francji. W tym dniu odbywają się liczne imprezy pokazujące osiągnięcia i możliwości niepełnosprawnych. W Czeladzi już po raz drugi zorganizowano obchody. Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Familia" z prezesem Anną Krusiec.
Główną częścią imprezy jest miniturniej ligi boccia. Reguły tej gry są dostosowane do możliwości osób niepełnosprawnych, są czynione starania by była to dyscyplina paraolimpijska.. Turniej organizuje pan Piotr Czarnota z Klubu Sportowego Jaworzno. Klub ten był prekursorem tej dyscypliny w Polsce Południowej.
W obchodach udział wzięła pani wiceburmistrz Czeladzi d/s społecznych Teresa Wąsowicz, która zapewniła, ze w przyszłym roku obchody te będą miały wyjątkowy charakter. Planuje, że osoby niepełnosprawne spotkają się przed Urzędem Miasta Czeladzi gdzie zostaną przywitane przez władze miasta i stamtąd nastąpi krótki przemarsz na Stadion.
Obchody uświetnił występ zespołu ze Szkoły Muzycznej z Sosnowca. Zebrani bawili się przy dźwiękach muzyki na świezym powietrzu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.