Facebook Google+ Twitter

Europejski Dzień Języków. Jakie atrakcje czekają warszawiaków?

24 września po raz 10. rozpocznie się Europejski Dzień Języków. Tegoroczne obchody potrwają 6 dni, podczas których odbędą się imprezy zachęcające do nauki języków obcych. Poza Warszawą EDJ odbędzie się jeszcze w Krakowie, Wrocławiu i Łodzi.

EDJ / Fot. materiały prasoweEuropejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku, jako święto europejskiej różnorodności językowej. W tegorocznym programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych.

W sobotę 24 września EDJ rozpocznie gra miejska dla dzieci, podczas której uczestnicy będą musieli obronić językowej różnorodności Europy przed językowym terrorystą, zwanym El Hombre de Lenguas. Uczestnicy będą mogli wygrać kursy językowe. Udział w grze jest bezpłatny.

Czytaj także: Jak wygląda nauka języków obcych na uczelni?

Na kolejny dzień organizatorzy przygotowali warsztaty kulturowo-językowe dla dzieci i rodziców. Od 11 do 15 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej pod hasłem "Maluchy w krainie wielu kultur" odbędzie się specjalny piknik. Dzieci będą mogły podczas zabawy podzielić się umiejętnościami językowymi, a rodzice zasięgnąć porad ekspertów w dziedzinie języków obcych.

26 września na warszawiaków czekają dwa wydarzenia w Teatrze Ochoty: warsztaty teatralne i Parada Andersena. Podczas warsztatów będzie można spróbować gry aktorskiej w języku czeskim, włoskim, niemieckim, angielskim i rosyjskim. Tajemniczo brzmiąca Parada Andersena to występ dziecięcego zespołu teatralnego z Danii. Przedstawienia młodych aktorów inspirowane są bajkami Andersena.

Po raz kolejny wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w pokazowych lekcjach języków obcych i warsztatach kulturowo-językowych. W tym roku uczestnicy mogą wybierać spośród 80 lekcji, które odbędą się 27 września na Uniwersytecie Warszawskim, 28 września w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy i 29 września w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy - Przystanek Książka.

28 września na Uniwersytecie Warszawskim rozpocznie się dwudniowa konferencja "Kompetencje językowe podstawą sukcesu zawodowego
i społecznego w Europie
". Jej celem jest zastanowienie się nad przygotowaniem obywateli do funkcjonowania w wielokulturowej i wielojęzycznej rzeczywistości.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie przegląd filmów europejskich o różnorodnej tematyce w kinie "Alchemia" i "Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury". Wszystkie pokazy filmowe są bezpłatne.

Tak wyglądał Europejski Dzień Języków w 2010 roku:Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.