Facebook Google+ Twitter

Europejski Festiwal Smaku w najbliższy weekend w Lublinie

Lublin zaprasza smakoszy na Europejski Festiwal Smaku. Delikatesów z różnych stron kontynentu nie zabraknie. Przyrządzi je m.in. kucharz króla Belgów. Planowane są uczty nie tylko kulinarne, ale też kulturalne. Zagrają m.in. Mozil i Czyżykiewicz.

Plakat Europejskiego Festiwalu Smaku 2012 / Fot. materiały organizatora„Prowansja Wschodu” - to przewodni motyw tegorocznego Europejskiego Festiwalu Smaku. Temat zobowiązuje - wędrując po różnych punktach festiwalowego programu można będzie spróbować potraw pochodzących z tego regionu lub inspirowanych urokliwą Prowansją. Będzie to jednak tylko część z dań przygotowanych na suto zastawione stoły.

Po raz kolejny nie zabraknie emocji podczas konkursu "Smaki Lubelszczyzny". W Alejach Smaku (organizowanych w ramach włączonego w Festiwal Jarmarku św. Jacka) będzie można rozsmakować się w najlepszej jakości regionalnych serach zagrodowych, wędzonych rybach, pieczywie, lokalnych winach, wybornych olejach.

Entuzjaści nalewek mają szanse nie tylko posmakować najlepszych wyrobów podczas Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek Kresowych, I Turniej Destylatów, ale także zgłosić w konkursowe szranki własne napitki (do piątku).

Z soboty na niedzielę zaplanowana jest wyjątkowa Noc Restauracji z kulinarną grą miejską. Uczestnicy gry ocenią różne potrawy podczas swojej wędrówki pomiędzy wybranymi miejskimi restauracjami. Do wygrania wiele cennych nagród - na czele z wyrafinowanym, dojrzewającym przez 18 miesięcy kręgiem sera Bursztyn.

Czwarta edycja Festiwalu jest wyjątkowa bogata w towarzyszące jej wydarzenia kulturalne. Wiersze Miłosza zaśpiewa Czesław Mozil. Muzyczne poezje wybrzmią też w wykonaniu Mirosława Czyżykiewicza. To nie koniec literackich smaczków - w programie również wieczór autorski Ernesta Brylla.

Teatr NN Ośrodek Brama Grodzka zaprasza z kolei na specjalny wernisaż odnalezionej niedawno w jednej z lubelskich kamienic kolekcji szklanych negatywów pt. "Twarze nieistniejącego miasta".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.