Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28940 miejsce

Europejski Kongres Gospodarczy 2011. Politycy o gospodarce państw

W trzecim, ostatnim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego, w Katowicach spotkali się politycy reprezentujący główne partie nad Wisłą. Strona rządowa przedstawiała gospodarcze sukcesy, natomiast opozycja torpedowała wszelkie argumenty władzy.

Sesja "Państwo, polityka i gospodarka" podczas EEC 2011 / Fot. Piotr DrabikW jednej z kilku sal konferencyjnych katowickiego hotelu Angelo spotkali się przedstawiciele partii politycznych w naszym kraju, w sesji tematycznej pt. "Państwo, polityka i gospodarka". Udział w niej wzięli: Adam Szejnfeld (Poseł Sejmu RP, PO oraz szef sejmowej komisji "Przyjazne Państwo"), Zbigniew Zaborowski (Poseł Sejmu RP, SLD), Beata Szydło (Poseł Sejmu RP, Wiceprezes PiS), Janusz Palikot (Ruch Poparcia Palikota), Paweł Poncyliusz (Wiceprzewodniczący PJN) oraz Dariusz Bogdan (Wiceminister Gospodarki). Każdy z polityków przedstawił swój pogląd na takie tematy jak: prywatyzacja, sytuacja finansów publicznych czy rola Polski w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak można się domyślić, dochodziło do spięć miedzy gośćmi jednak na potyczkach słownych się zakończyło.

Jako pierwszy głos w dyskusji zabrał Adam Szejnfeld. Podkreślił rolę energetyki w odpowiednim funkcjonowaniu państwa oraz zapewnił o wdrażaniu projektu "Przyjazne państwo". Jednocześnie dodał, że państwo musi regulować tak ważne sektory gospodarki, jak m.in. górnictwo. Całkowicie inne spojrzenie na temat prywatyzacji przedstawiła Beata Szydło. Zwróciła uwagę rządowi, że nie kieruje się patriotyzmem gospodarczym oraz nie daje równych Beata Szydło (PiS) / Fot. Piotr Drabikszans rozwojowi małych jak i dużym przedsiębiorstw.

Przyczyny obecnych problemów gospodarczych wiceprezes PiS również upatruje w zbyt dużej biurokracji, która utrudnia funkcjonowanie firm. Jednocześnie po raz kolejny zapewnił o całkowitym sprzeciwie jego partii wobec prywatyzacji Lotosu. "Gospodarka jest przeregulowana. Rządowi odregulować się jej nie udało" - podkreślał Zbigniew Zaborowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:16

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością takie spotkanie było potrzebne. Dowiadujemy się o stanowiskach nie tylko przedstawicieli różnych opcji politycznych. Najgorsze jest to, że siła argumentu jest w wielu przypadkach mała i nieprzekonująca. Więc konkluzja jest taka: Trudno jest rozsądnie gospodarować, a wybrać tych najlepszych do zarządzania będzie jeszcze trudniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.