Facebook Google+ Twitter

Europejski Kongres Gospodarczy za nami!

Trzy dni debat, blisko 100 paneli tematycznych oraz ponad 700 prelegentów. Tak w skrócie można podsumować 8. Europejski Kongres Gospodarczy, który w dniach 18-20 maja odbywał się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 / Fot. Biuro Prasowe EEC
Głównymi nurtami poruszanymi na Śląsku były:
- Energia, przemysł, klimat – horyzont 2030. Scenariusze dla świata i Europy
- Digitalizacja gospodarki. Szanse, wyzwania, zagrożenia cyfrowej rewolucji
- Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?
- Młodzi przedsiębiorcy. Nowy biznes nośnikiem innowacji

W Katowicach pojawili się m.in. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący PE Jerzy Buzek, ministrowie i wiceministrowie Polski, Łotwy czy Czech, ambasadorowie i politycy z wielu państw, a także przedsiębiorcy! W Kongresie wzięli udział zarówno właściciele małych i średnich firm jak i prezesi ogromnych korporacji.

Jerzy Buzek: ważne pytania o przyszłość Polski, Europy, świata
W Katowicach, w jednym miejscu, przez trzy dni odbyło się tysiące spotkań. Jesteśmy dumni, że Kongres daje impulsy do nowych projektów. VIII Europejski Kongres Gospodarczy był wyraźnie większy od poprzednich - to nas bardzo cieszy, bo pokazuje, że jest realna potrzeba, by spotykać się tutaj, w Katowicach, w czasie Kongresu – powiedział, podsumowując wydarzenie, Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


Po raz pierwszy w tak dużym stopniu zwrócono uwagę na problemy młodych przedsiębiorców. Równolegle do Kongresu odbywał się bowiem European Start-up Days, który przyciągnął do Spodka rzeszę młodych biznesmenów. Był to czas w którym osoby rozpoczynające swoją przygodę na rynku mogli się spotkać by wspólnie omówić swoje koncepcje.

European Strat-up Days - pierwsze takie wydarzenie w Polsce i naszej części Europy
Tegoroczna edycja Kongresu to nie tylko wydarzenia, które miały miejsce w Spodku i hali MCK; to również projekt Liderzy Przyszłości organizowany wspólnie z katowickim Uniwersytetem Ekonomicznym. Przedstawiciele świata polityki i ekonomii prowadzili wykłady dla studentów marzących o otworzeniu działalności gospodarczej w przyszłości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.