Facebook Google+ Twitter

Europejski Kongres Kobiet. Czas na kobiety po pięćdziesiątce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-28 11:32

Dość marnowania potencjału! Nie ma szklanych sufitów i wszyscy mamy równe prawa - tak myśli rynek. Pięć milionów kobiet w „drugim wieku” ma problemy z utrzymaniem i znalezieniem pracy - tak działa rynek.

Można wielokrotnie powtórzyć złośliwą uwagę, nie zawsze za plecami: „nie ma miejsca dla młodych, bo starzy siedzą na stołkach”. Można też zarzucić seniora obowiązkami dwóch pracowników i demonstrować przy tym niezadowolenie z niewywiązywania się z obowiązków. Utrata szacunku do przełożonego i motywacji do pracy gwarantowana. Jest ich dużo i mają wiele wspólnych spraw do załatwienia. Kobiety 50 plus domagają się uwagi rynku i gospodarki.

Odbywający się już od pierwszego Kongresu Kobiet panel dla kobiet dojrzałych cieszy się nieustającą popularnością. O podnoszeniu świadomości potencjału doświadczenia kobiet po pięćdziesiątce, tak wśród samych zainteresowanych, jak wśród biznesu, Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska, szefowa Fundacji Klasa Kobiet, wspierająca kobiety 50 plus, pytała ekspertki swojego panelu: Elwirę Gross-Gołacką, dyrektorkę Departamentu Analiz
Ekonomicznych i Prognoz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Krystynę Boczkowską, prezes zarządu firmy Bosch oraz Iwonę Majewską-Opiełka, psycholożkę biznesu, założycielkę Akademii Skutecznego Działania.

Ministerstwo o programach aktywizacji kobiet i mężczyzn 50 plus

O tym, co udało się zrealizować w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, jeśli chodzi o programy aktywizacji kobiet i mężczyzn 50 plus, mówiła Elwira Gross-Gołacka. Według jej słów, program skierowany na pomoc osobom dojrzałym w utrzymaniu aktywności zawodowej, jest wdrażany od półtora roku przez różne ministerstwa, nie tylko pracy. Prowadzona jest działalność legislacyjna i szereg działań uświadamiających. Kluczowa zmiana dokonała się w legislacji dotyczącej zasad zatrudnienia - dzięki nowelizacji ustawy nie tylko osoby bezrobotne, ale również te w wieku 45 plus mogą być uczestnikami/czkami szkoleń podnoszących kwalifikacje.

- Podjęto również działania skutkujące zmniejszeniem kosztów ponoszonych przez pracodawców, jeśli chodzi o zatrudnienie osób w wieku emerytalnym. Bardzo ważna jest zmiana wizerunku osób 50 plus, stąd za kluczowe uważam działania informacyjne - mówiła Gross-Gołacka. Do końca roku z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ma powstać portal, zawierający informacje skierowane bezpośrednio do osób 50 plus, dotyczące zarówno potencjalnego zatrudnienia, jak i możliwości podnoszenia kompetencji.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Tomaszu, ale panel był o kobietach 50+, myślę , że gdyby organizowany był panel o ludziach młodych nikt by nie kwestionował, że jest inaczej...o tym problemie również się mówi
ale to był III Europejski Kongres KOBIET :-))) pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pięć milionów kobiet w „drugim wieku” ma problemy z utrzymaniem i znalezieniem pracy" - 5 mln? A skąd nagle taka liczba? Dlaczego nie 10 mln? Nie przesadzajmy. Młodzi też mają problem z utrzymaniem i znalezieniem pracy. To nie tylko i wyłącznie jest kwestia wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.