Facebook Google+ Twitter

Europejski Kongres Kobiet. Jak zwiększyć wpływ kobiet na zarządzanie firmami?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-25 22:04

Minął tydzień po III Europejskim Kongresie Kobiet, ale zadania i procesy transformacji i postulaty pozostały. Głównym celem KK było podsumowanie pozycji i roli kobiet w różnych dziedzinach życia społecznego w ostatnich 20 lat.

III Europejski Kongres Kobiet Warszawa 17-18 wrzesień 2011 / Fot. Żródło Prasowe - do wykorzystaniaKobiety dla Polski, Polska dla Kobiet. Pod takim hasłem odbył III Europejski Kongres Kobiet. Kongres Kobiet to największy ruch społeczny w Polsce. Jego celem jest aktywizacja społeczna i polityczna Polek. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną.

W zarządach - tylko 12 proc., na stanowisku prezesa zarządu-zaledwie 6 proc. Im wyżej, tym mniej. Bardzo niski udział kobiet w organach zarządczych potwierdza tegoroczne badanie Giełdy Papierów Wartościowych. Od trzech lat liczba kobiet na decyzyjnych stanowiskach w polskich spółkach giełdowych spada. Goldman Sachs, Deutsche Bank, McKinsey&Company – międzynarodowe autorytety w analizie ekonomicznej również nie pozostawiają wątpliwości. Zwiększanie liczby kobiet na decyzyjnych stanowiskach w biznesie przekłada się bezpośrednio na poprawę wyników finansowych.

O tym, jak zwiększyć przekonanie środowiska polskiego biznesu do polityki różnorodności, która opłaci się wszystkim, rozmawiały: Beata Jarosz, członkini zarządu Giełdy Papierów Wartościowych: dr Irena Eris, założycielka firmy Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris; Olga Grygier-Siddons, prezes PwC w Polsce; Iwona Kossmann, prezes zarządu Bonnier Business Polska oraz Joanna Szymańska-Bulska, dyrektor ds. strategicznego rozwoju, członek rady nadzorczej Bioton SA.

Raport
Szklany sufit istnieje, a kobiety, choć lepiej wykształcone, są rzadziejIII Europejski Kongres Kobiet / Fot. Żródło Prasowe-do wykorzystania promowane. Podczas panelu panie komentowały wnioski raportu „Kobiety w spółkach giełdowych. Potencjał różnorodności dla rozwoju firmy” z perspektywy własnych doświadczeń w biznesie. – Tam, gdzie są prawdziwe pieniądze, tam, gdzie jest prawdziwa odpowiedzialność, tam nie ma kobiet - podkreślała Beata Jarosz.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.