Facebook Google+ Twitter

Europejski Rok Wolontariatu. Pisz i promuj wolontariat

80 proc. obywateli Unii Europejskiej nie wyobraża sobie demokracji bez wolontariatu. A zaledwie 3 osoby na 10 świadomie podejmują pracę społeczną. By to zmienić, rok 2011 ogłoszono Europejskim Rokiem Wolontariatu. Porozmawiajmy o tym.

 / Fot. Materiały prasoweChciałabym zachęcić tych z państwa, którzy interesują się problematyką społeczną, do udziału w ciekawym projekcie. Rok 2011 został przez Komisję Europejską ogłoszony Europejskim Rokiem Wolontariatu. Z tej okazji w naszym kraju, na początku września (1-14) będzie gościł Pawilon, który podróżuje po państwach Unii i przybliża mieszkańcom poszczególnych krajów idee wolontariatu. Pawilon stanie w Warszawie na placu Defilad i będzie przestrzenią, w której będzie można spotkać osoby zajmujące się na co dzień wolontariatem - zarówno przedstawicieli instytucji mających w swoich strukturach wolontariat, jak i osoby udzielające się w tych organizacjach. Będzie to moment na dyskusję o tym, czym jest wolontariat i jakie możliwości daje poszczególnym członkom społeczeństwa - nie można zapomnieć, że ma on różne oblicza i naprawdę każdy może znaleźć zajęcie rozwijające jego pasje i umiejętności. Liczne warsztaty i panele dyskusyjne, które zaplanowano w Pawilonie, mają nie tylko służyć inspiracji, ale także stanowić ważne źródło informacji na temat kierunków rozwoju wolontariatu w naszym kraju. A jest co rozwijać - z badań wynika, że zaledwie 16 proc. Polaków świadomie angażuje się w wolontariat.

Każdy dzień poświęcony będzie wolontariatowi innego sektora:

- Integracja osób niepełnosprawnych
- Wolontariat młodzieżowy
- Wolontariat w kulturze i sztuce
- Wolontariat ratowniczy
- Dzień profilaktyki
- Wolontariat pracowniczy
- Wolontariat seniorów
- Wolontariat medyczny
- Wolontariat międzynarodowy
- E-wolontariat
- Wolontariat sportowy

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Poszukuję osoby/osób, która chciałaby zaangażować się w ten projekt i robić reportaże/relacje z poszczególnych dni tematycznych. Chętnie pomogę w uzyskaniu wszelkich dodatkowych informacji, które mogłyby pomóc w napisaniu tych tekstów.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany otrzymaniem większej ilości informacji na temat tego projektu, bardzo proszę o kontakt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.