Europejski rywal Lecha remisuje!

Żetysu Tałdykorgan, czyli rywal Lecha Poznań w I rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej, zremisował na własnym boisku w meczu 15. kolejki kazachskiej ekstraklasy z FK Aktobie 1-1 (1-1).

Stadion Home Depot Center. / Fot. GreatInca / CC 3.0Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę o 15. Pierwsza bramka padła już w czwartej minucie spotkania, a zdobył ją Danilo Belić. Rywale potrzebowali jednak na odpowiedź... zaledwie minuty. Wyrównującego gola zdobył Siergiej Lisienkow.

Lech Poznań rozegra pierwszy mecz już we czwartek. Rewanż został zaplanowany na 12 lipca. Potencjalnym rywalem Lecha w II rundzie będzie zwycięzca dwumeczu Xəzər-Lənkəran - JK Nõmme Kalju.

Żetysu to aktualny wicemistrz Kazachstanu. W trwającym obecnie sezonie rywal Lecha jest na przedostatnim, 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów zgromadzonych w 14 meczach.