Facebook Google+ Twitter

Europejski Stadion Kultury 2012. Lublin i Rzeszów zapraszają!

24 maja tuż po godzinie 14 zaproszeni goście ujawnili wszystkie tajemnice i atrakcje związane z imprezą kulturalną "Europejski Stadion Kultury 2012", która potrwa od 2 do 3 czerwca w Lublinie oraz od 29 czerwca do 1 lipca w Rzeszowie. Wiadomości24 patronują imprezie!

 / Fot. materiały prasoweEuropejski Stadion Kultury to największy projekt kulturalny, organizowany przez Polskę i Ukrainę, mający na celu przede wszystkim wspierać i promować młodych, utalentowanych artystów. Pomysł powstał w 2009 roku, a jego inicjatorem był minister kultury i dziedzictwa narodowego - Bogdan Zdrojewski. "ESK ma także pokazywać potencjał twórczy, pielęgnować bogactwo kulturowe i przekazywać wartości duchowe" - powiedziała Svitlana Myronchuk podczas konferencji prasowej. Ważnym faktem jest to, że będzie odbywać się w miastach, nie będących arenami Euro 2012. "Kultura może być ważnym elementem rozwoju gospodarczego i promocyjnego i spełniać istotne i ważne zadania" - podkreślał to szczególnie Bogdan Zdrojewski. / Fot. Dominik Lenart

Pierwszym z nich jest Lublin, w którym 2 i 3 czerwca będzie miała miejsce specjalna edycja Nocy Kultury, natomiast zakończenie imprezy planowane jest w Rzeszowie 29.06-01.07, podczas której zagrają artyści z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Na specjalnej gali koncertowej, która odbędzie się 30 czerwca na stadionie miejskim "Stali" pod hasłem: "Europejski Stadion Kultury. Zwycięzcy 1960-2008" zaprezentują się wszyscy najwięksi i najbardziej znani wykonawcy polskiej sceny muzycznej m.in. Ania Rusowicz, Kasia Kowalska, Mezo, Halina Mlynkova, Czesław Śpiewa, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Tatiana Okupnik czy też Ania Dąbrowska.

Konferencja prasowa w sali konferencyjnej Ministerstwa Kultury / Fot. Dominik LenartZałożeniem koncertu jest przedstawienie fragmentów trzynastu turniejów finałowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz ich postaci pierwszoplanowych, a także zagranie utworów, które w kolejnych latach brylowały na szczytach światowych list przebojów. Momentem kulminacyjnym będzie natomiast wspólne oglądanie przez wszystkich fanów muzyki wielkiego finału Euro 2012 na rynku, który odbędzie się 1 lipca.

Podczas tegorocznej Nocy Kultury w Lublinie odbędzie się blisko 250 wydarzeń artystycznych, wystąpi w sumie 4 tys. twórców, w tym 230 twórców z Ukrainy. Ponadto zostanie zaprezentowanych 50 unikalnych projektów polsko-ukraińskich na 8 scenach teatralnych oraz mnóstwo wystaw, happeningów przestrzeni publicznej, a także alei kultury. Będzie to już szósta edycja Nocy Kultury zorganizowana w Lublinie. Wstęp na wszystkie wydarzenia i imprezy kulturalne jest bezpłatny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.