Facebook Google+ Twitter

Europejski Stadion Kultury 2012. Sprawdź program

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-28 12:43

Dwa miasta w pobliżu granicy z Ukrainą - Lublin i Rzeszów – uczestniczą w kulminacji polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego w kontekście przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wspólnie zrealizują program nawiązujący do odbywających się rozgrywek i do współpracy kulturalnej Polski i Ukrainy. Wiadomości24 patronują imprezie.

 / Fot. .24 maja w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyła się konferencja prezentująca program Europejskiego Stadionu Kultury 2012. W konferencji wzięli udział Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Svitlana Myronchuk - Pierwszy Sekretarz Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Mykhaylo Vydoynyk - Pierwszy Sekretarz Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej, Stanisław Sienko - Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublina, Krzysztof Dudek - Dyrektor Narodowego Centrum Kultury oraz Marcin Pospieszalski – Kierownik Muzyczny koncertu głównego
w Rzeszowie.

Tegoroczna edycja Europejskiego Stadionu Kultury ma w sobie nową jakość. Dwa miasta w pobliżu granicy z Ukrainą - Lublin i Rzeszów – razem uczestniczą w kulminacji polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego w kontekście przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wspólnie zrealizują program nawiązujący zarówno do odbywających się rozgrywek jak i do współpracy kulturalnej Polski i Ukrainy. Finał Europejskiego Stadionu Kultury zainaugurowany zostanie 2 czerwca specjalną edycją Nocy Kultury „Lublin – Brama Wschodu”, a zakończony w Rzeszowie w dniach 29.06-01.07. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Lublin i Rzeszów zapraszają! Już wkrótce ESK

Startujemy nieomal z rozpoczęciem Euro. Prezydent Lublina Krzysztof Żuk przedstawił program Nocy Kultury. Wydarzenia Nocy Kultury rozegrają się w centrum Lublina. Specjalnie na tę Noc zostaną zamknięte ulice i place na głównej osi miasta, tworząc kilkukilometrowy pasaż – wyłączoną z ruchu samochodowego Aleję Kultur. W programie m.in. Teatr Gardzienice, Teatr Woskresinnia, warsztaty i prezentacje najlepszych performerów z Polski i Ukrainy z udziałem Vlodko Kaufmana, Vasyla Bazhaya, Volodymyra Topiya, a także koncerty zespołów Voo Voo z projektem z płyty „Voo Voo i Haydamaky”, Harmonia, Panke Shava, Atmasfera, DagaDana. Start Europejskiego Stadionu Kultury w Lublinie już teraz cieszy się ogromnym powodzeniem. Na Noc Kultury 2/3 czerwca nie ma już miejsc noclegowych, ale kto by myślał o śnie przy tak rewelacyjnym programie.

Pod koniec czerwca spotykamy się w Rzeszowie. Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa, Stanisław Sienko, zaprosił na trzy dni finiszu Europejskiego Stadionu Kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.