Facebook Google+ Twitter

Europejski Stadion Kultury startuje 2 czerwca w Lublinie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-01 10:34

Europejski Stadion Kultury w Lublinie startuje z 2 na 3 czerwca. Szykujcie się na sobotnią Noc Kultury. W programie m.in. 270 wydarzeń, 3000 współtwórców, 250 artystów, 50 unikalnych projektów polsko-ukraińskich, 10 przestrzeni muzycznych, 8 scen teatralnych, 2 strefy kina, Aleja Kultur, kilkadziesiąt wystaw, interwencje w przestrzeni publicznej. Wiadomości24 patronują imprezie.

 / Fot. mat. org.Wydarzenia Nocy Kultury rozegrają się w centrum Lublina. Specjalnie na tę Noc zostaną zamknięte ulice i place na głównej osi miasta, tworząc kilkukilometrowy pasaż – wyłączoną z ruchu samochodowego Aleję Kultur. W programie m.in. Teatr Gardzienice, Teatr Woskresinnia, warsztaty i prezentacje najlepszych performerów z Polski i Ukrainy z udziałem Vlodko Kaufmana, Vasyla Bazhaya, Volodymyra Topiya, a także koncerty zespołów Voo Voo z projektem z płyty „Voo Voo i Haydamaky” , Harmonia, Panke Shava, Atmasfera, DagaDana. Pełen program Nocy Kultury .

Patroni medialni / Fot. .Tegoroczna edycja Europejskiego Stadionu Kultury ma w sobie nową jakość. Dwa miasta w pobliżu granicy z Ukrainą - Lublin i Rzeszów – razem uczestniczą w kulminacji polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wspólnie zrealizują program nawiązujący zarówno do odbywających się rozgrywek jak i do współpracy kulturalnej Polski i Ukrainy. Europejski Stadion Kultury zainaugurowany zostanie w nocy z 2 na 3 czerwca, specjalną edycją Nocy Kultury „Lublin – Brama Wschodu”, a zakończony w Rzeszowie w dniach 29.06-01.07 . Na wszystkie wydarzenia w ramach Europejskiego Stadionu Kultury wstęp wolny.

 / Fot. mat. org.Europejski Stadion Kultury zainicjowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowany w 2012 roku przez Narodowe Centrum Kultury, Miasto Rzeszów, Estradę Rzeszowską, Miasto Lublin i Warsztaty Kultury w Lublinie jest odpowiedzią na porozumienie o współpracy między rządami polskim i ukraińskim, w którym strony zadeklarowały wsparcie dla przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych z udziałem przedstawicieli obu państw w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

błąd w tytule, 2 czerwca, a nie marca powinno być :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.