Facebook Google+ Twitter

Europejski Stadion Kultury zaprasza na weekend w Rzeszowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-12 15:49

Europejski Stadion Kultury zaprasza od 29 czerwca do 1 lipca na wyjątkowy letni weekend do Rzeszowa. Festiwal zakręci was swoją muzyką, filmami o tematyce sportowej, spektaklem tanecznym oraz rewelacyjnym składem artystów z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Tak było na otwarciu w Lublinie! / Fot. Tomasz Hens, W24Na czas festiwalu zaplanowaliśmy wyjątkowe muzyczne projekty. Koniecznie musicie zobaczyć koncert WARSZAWA KYIV EXPRESS, to polsko - ukraińska muzyka ludowa
w jazzowym wydaniu.

Polecamy również alternatywną scenę elektroniczną - No Border Music z rewelacyjnym składem artystów z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Wystąpią: Stanton Warriors (UK), Catz n Dogz (PL), Featurecast (UK), Miloopa (PL), KAMP! (PL), Chmara Winter (PL), Beats Friendly, Novika Mr. Lex (PL), Lena Romul (PL), Brenda Walsh (PL), Czarny&Tas (PL).

Ciesząca się ogromnym powodzeniem Silent Disco powraca i w tym roku. Do „cichego’’ rytmu zagrają Dawid Golis, Bartłomiej Grzelec, Michał Kacał, Igor Golis. Dla pasjonatów wizualizacji mamy nie lada gratkę, na festiwal przyjadą ADDICTIVE TV - londyńscy producenci, DJ-e i artyści sztuki wizualnej. Planujcie też z nami swój sobotni wieczór, 30 czerwca na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Tam koncert ZWYCIĘZCY, 1960-2008 w czasie którego usłyszymy przeboje z lat mistrzostw Europy w piłce nożnej 1960-2008. W koncercie wezmą udział Anna Rusowicz, S.K.A.Y., Mezo, Kasia Kowalska, Czesław Śpiewa, Halina Młynkowa, SKRYABIN, Anna Dąbrowska, Raz Dwa Trzy, Sunsay, Stanisław Soyka, TNMK, Tatiana Okupnik.

Podczas trzydniowej imprezy Europejskiego Stadionu Kultury codziennie wieczorem na Podzamczu wyświetlane będą filmy krótko- i długometrażowe o tematyce sportowej. Cykl ten pokazuje sport jako sferę, w której odbijają się emocje również z życia prywatnego.

Na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest wstęp WOLNY. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zarówno na spektakle jak na warsztaty proponujemy rezerwację poprzez Internet.

Szczególnie polecamy spektakl taneczny Football@... Jeśli tancerze są zawodnikami, choreograf trenerem, to wy jesteście najsurowszym sędzią! Jeśli chcesz ocenić, kto zasłuży na żółtą kartkę, zapraszamy na Football@.. i futbolowe szaleństwo do Hali Podpromie. Miłośników lekkiej formy zapraszamy na komedię muzyczną "Ławka Rezerwowych". Na wszystkie spektakle zapisy pod adresem: spektakleesk@nck.pl.

W czasie Europejskiego Stadionu Kultury zapraszamy również do udziału w warsztatach plastycznych, konstruktorskich, ruchowych oraz fotograficznych, związanych z tematem sportu i aktywności fizycznej. Na warsztaty zapisy pod adresem warsztatesk@nck.pl.

Poznajmy Rzeszów dzięki Europejskiemu Stadionowi Kultury! Festiwalowy spacer rozpoczynamy od wizyty w Klubie Festiwalowy przed Pałacem Lubomirskich, odwiedzimy Teatr Maska, Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Galerie BWA. Pamiętamy o Rynku, Podzamczu, Stadionie Miejskim i Hali Podpromie. To miejsca, gdzie na uczestników czekają akcje w przestrzeni miejskiej, warsztaty, plenerowe projekcje filmów z Polski i Ukrainy, debaty, spotkania autorskie, projekty muzyczne, spektakle.

Serdecznie polecamy stronę festiwalu z pełnym programem www.stadionkultury.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.