Facebook Google+ Twitter

Europejski Tydzień Bezpieczeństwa

Dobiega końca, trwający od 21 października Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 2013. Kampania ma zwiększyć świadomość na temat bezpieczeństwa i zdrowia w miejscach pracy.

 / Fot. materiał organizatoraOrganizowana od 2000 roku społeczna kampania na rzecz poprawy bezpieczeństwa przy pracy nakreśla coraz szersze kręgi. W dniach 21 - 27 października zorganizowany został Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 2013. Jest to największa kampania mająca na celu zwiększenie świadomości, poświęcona poprawie bezpieczeństwa i zdrowia w miejscach pracy w Europie. Działania w ramach Europejskiego Tygodnia skupiają się na zachęcaniu pracodawców do aktywnego zaangażowania w zmniejszanie ryzyka i zachęcanie pracowników, ich przedstawicieli i innych zainteresowanych stron do współpracy z kierownictwem w celu zmniejszenia zagrożeń.

Działania w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa koordynuje Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA). W realizacje tych zadań zaangażowali się partnerzy w 28 państwach członkowskich UE oraz poza UE. Tegoroczny tydzień, podobnie jak sprzed roku, przebiega pod przewodnim hasłem: Partnerstwo dla prewencji.

Organizatorzy Tygodnia chcą uświadomić pracodawcom i pracownikom, że wymogi prawne są równoznaczne z powodami, dla których pracownicy powinni angażować się w podnoszenie standardów bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w pracy dla siebie i swoich współpracowników. Bowiem bezpieczeństwo i higiena pracy polegają na minimalizacji wynikających z pracy zagrożeń dla zdrowia, a pracownicy powinni znać zagrożenia w miejscu pracy, aby umiejętnie i skutecznie nimi zarządzać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.