Facebook Google+ Twitter

Europejski Tydzień Szczepień i unikania trudnych tematów

Dobiegł końca kolejny Europejski Tydzień Szczepień, który według informacji ze strony WHO, ma na celu „podkreślenie znaczenia szczepień rutynowych, aby uchronić wszystkich przed chorobami, którym można zapobiec przez szczepienia".

Pikieta w obronie wolności wyboru i pełnej informacji o szczepieniach, Poznań 2012 r. / Fot. Izabela Wiśniewska-OwczarekJeśli mam podsumować krótko to wydarzenie to z przykrością muszę napisać, że był to raczej tydzień propagandy, bo pominięto wiele palących problemów i kwestii. Z tej okazji polscy „eksperci od szczepień” wypowiedzieli się konferencji w Warszawie i podzielili przeróżnymi informacjami, które mają nas uspokoić i bez zbędnego zadawania pytań, nakłonić do skorzystania z dobrodziejstwa jakie oferują nam producenci szczepionek.

Dr Paweł Grzesiowski z tajemniczej Fundacji o mylącej nazwie Instytut Profilaktyki Zakażeń „zaznaczył, że nieprawdą jest, iż szczepionki zawierają rtęć (tiomersal - środek do konserwacji, którego składnikiem jest rtęć).„ (Gazeta Wyborcza) To nieprawda, bo faktem jest, że polskie niemowlęta otrzymują aż cztery dawki obowiązkowej, niebezpiecznej i niestosowanej już prawie nigdzie w Europie wysoce reaktogennej szczepionki przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi DTPw firmy Biomed, zawierającej w składzie, a jakże, wspomniany wyżej tiomersal, którego składnikiem jest etylen rtęci (ulotka DTPw). Jeśli czujecie się uspokojeni szeroko powielaną informacją, że jest on usuwany z organizmu przez kilka dni, to zburzę ten spokój, ponieważ z badań płynie wniosek, że dotyczy to tylko krwi. (etylen rtęci z tiomersalu)

We wcześniej wspomnianym artykule PAP, który opublikowała m.in. Gazeta Wyborcza możemy również przeczytać o mitycznym związku szczepionki MMR z autyzmem. Na ile mitycznym przekonali się włoscy i amerykańscy podatnicy, z których kieszeni zostaną wypłacone wielomilionowe odszkodowania dla rodzin trojga dzieci z autyzmem. ("Włochy - wygrane odszkodowanie za autyzm poszczepienny", "Vaccine Court Awards Millions to Two Children With Autism")

Dlaczego co roku pomija się zawarty w postulatach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, temat braku odszkodowań dla polskich dzieci, które straciły zdrowie w imię odporności zbiorowiskowej i eradykacji kilku chorób, podczas gdy aż w 13 europejskich państwach takie zapisy widnieją w ustawie?

Dlaczego rodzice nie mogą liczyć na pełną informację o szczepieniach i ich ryzyku od lekarzy i urzędników, mimo, że od tego jest uzależniona ich świadoma zgoda na zabieg zagwarantowana przez prawa pacjenta?

Dlaczego nikt nie dyskutuje o zmianie systemu zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych ignorując informacje od rodziców, którzy doświadczyli, że jest on fikcją gdy próbowali wpłynąć na lekarza żeby wywiązał się ze swojego ustawowego obowiązku?

Dlaczego rosnące obawy rodziców tłumaczy się działalnością „ruchów antyszczepionkowych” nie widząc rażącego ignorowania problemów przez urzędników i środowisko medyczne?

Dlaczego głównym celem jest rozszerzenie obowiązkowego, w Polsce niestety przymusowego, kalendarza szczepień o kolejne preparaty bez rozwiązania wciąż pęczniejących problemów narażając w ten sposób zdrowie wszystkich szczepionych dzieci?

Dobrze, że kwestie pomijane na konferencjach promujących szczepienia podjęli nieliczni dziennikarze np. Elżbieta Jaworowicz w „Sprawie dla reportera” opowiadającej historię Tomka zmarłego dwa dni po szczepieniu.

Widać jednak jedną pozytywną zmianę. Wszyscy, może poza pracownikami sanepidów nakładających grzywny przymuszające do szczepień w nielicznych miastach, są zgodni, że to anachronizm prawny rodem z poprzedniego ustroju i bezwzględnie powinny zostać zniesione. Czekamy na wywiązanie się ze swoich obowiązków osób odpowiedzialnych za przepisy prawne regulujące tę cześć prawa polskiego m.in. Pediatryczny Zespół Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych przy Ministerstwie Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny oraz ustawodawców. Tych tematów nie da się już dłużej zamiatać pod dywan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.