Facebook Google+ Twitter

Europejskie Centrum Bajki powstanie w... Pacanowie!

Zapowiedzi o powstaniu Europejskiego Centrum Bajki (ECB) stały się faktem. Jego budowa ruszy w marcu tego roku i pochłonie 20 milionów złotych.

Zapowiedzi o powstaniu Europejskiego Centrum Bajki (ECB) stały się faktem - informuje "Dziennik". Jego budowa ruszy w marcu tego roku i pochłonie 20 milionów złotych. Lokalizacja miejsca, gdzie powstanie inwestycja, nie jest przypadkowa, bowiem mieścić się będzie ona nigdzie indziej, jak w... Pacanowie. Tak, dokładnie tam, gdzie kozy kują w słynnej bajce Kornela Makuszyńskiego.

Główną ideą ECB jest uczenie dzieci poprzez zabawę. W swoich podwojach centrum pomieści biblioteki z czytelniami, sale kinowe i teatralne, warsztaty, pracownie, księgarnie. Znajdzie się w nim też miejsce na sklep z pamiątkami oraz kawiarnię. Atrakcyjna wydaję się zapowiedź utworzenia ogrodu ekologicznego i amfiteatru nad stawem. Najbardziej zaś powinna ucieszyć dzieci kuźnia z postaciami kowali przypominających tych z "Przygód Koziołka Matołka". Inicjatywa budowy Europejskiego Centrum Bajki wydaje się cenna i ma szansę rozsławienia nie tylko Pacanowa, ale całego województwa świętokrzyskiego. Realizacja projektu ma potrwać 1,5 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Genialny pomysł! Biblioteki, kino, teatr, warsztaty... Na pewno się tam wybiorę, mimo że dzieckiem już nie jestem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.