Facebook Google+ Twitter

Europejskie Dni Dziedzictwa w Izbie Regionalnej Radziejowa

W dniu 14 września 2013 roku w godz.8,oo-13,oo otworzyła swoje podwoje Izba Regionalna Towarzystwa Miłośników Kujaw w Radziejowie. Odbyło się to w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Izba Regionalna / Fot. Karol SzmagalskiEuropejskie Dni Dziedzictwa 2013 w Polsce, ich - 21. edycja odbywają się będą pod hasłem – „Nie od razu Polskę zbudowano”.

W tym czasie można było przyjść do Izby Regionalnej i zwiedzić zgromadzone tu eksponaty a także zapoznać się z wystawą hafciarek działającego tutaj od dwóch lat koła hafciarskiego.Izba Regionalna / Fot. Karol Szmagalski Wśród wielu odwiedzających dziś Izbę Regionalną byli uczniowie PSP nr 1 w Radziejowie z klas : IV a, V c, VI a, VI c, którzy pracują w kole języka polskiego i w tym roku poznawać będą gwarę kujawska jak i twórczość kujawska. Przybyli ze swoją nauczycielką Grażyną Trzmielewską.

Więcej o tym kole
Album fotek z Izby Regionalnej

Halina Paczkowska pierwsza od prawej / Fot. Karol SzmagalskiWarto przypomnieć ,że w 2012 roku Towarzystwo Miłośników Kujaw z Radziejowa obchodziło 50 lecie. Dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Prezes Haliny Paczkowskiej, Izba Regionalna w Radziejowie mieszcząca się w pomieszczeniach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego jest coraz częściej odwiedzana i stanowi powrót do korzeni tego terenu. Wiele jest opracowań związanych z Radziejowem. Jest wielu ludzi , którzy przechodzą powoli w zapomnienie.

Nie powinniśmy do tego dopuścić.

Izba Regionalna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.