Facebook Google+ Twitter

Europejskie Dni Dziedzictwa w Warszawie. Zobacz Elizeum

W ten weekend w Warszawie odbędzie się kolejna odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa. 15 i 16 września zobaczyć będzie można obiekty Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, niedostępne na codzień dla zwiedzających.

 / Fot. EDDOrganizatorzy imprezy zapraszają w ten weekend do Muzeum Historycznego m. st. Warszawy, gdzie nieodpłatnie obejrzeć będzie można jedyną w Polsce podziemną ceglaną rotundę, czyli Elizeum oraz zabytkowe piwnice pod samym muzeum. Obiekty te nie są dostępne dla zwiedzających w zwykłe dni.

15 września, czyli w tę sobotę, warszawiacy będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Elizeum, czyli pozostałości po ogrodowych pawilonach założonych przez Kazimierza Poniatowskiego.

 / Fot. archiwum muzeum historycznego m. st. warszawyDzień później Muzeum zaprosi do oglądania zabytkowych piwnic pod jego budynkiem razem z przewodnikiem. Będzie także możliwość wzięcia udziału w warsztatach - „Marmurki zaklęte w papierze”, podczas których zwiedzający dowiedzą się niemal wszystkiego o technice barwienia papieru, potocznie nazywaną marmurkowaniem. Na zwiedzanie piwnic obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr 22 531 38 23.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny, najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Przeprowadzana pod auspicjami Rady Europy impreza polega na udostępnianiu zwiedzającym tych miejsc, do których normalnie nie mieli by wstępu. Polska uczestniczy w projekcie od 1993 roku. Tegoroczna edycja imprezy przebiega pod hasłem "Tajemnice codzienności".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Elizeum warte odwiedzin. Polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.