Facebook Google+ Twitter

Europejskie Dni Ptaków już 6 i 7 października

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza w pierwszy weekend października do wspólnego obserwowania i liczenia skrzydlatych wędrowców w ramach Europejskich Dni Ptaków, obchodzonych już po raz 20.

Wielkie jesienne świętowanie


Już od 20 lat w pierwszy weekend października miłośnicy ptaków zapraszają wszystkich do wspólnego podziwiania wielkiego spektaklu przyrody, jakim jest jesienna wędrówka. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi podziwia migrację milionów osobników opuszczających letnie siedziby i wyruszających w liczącą nieraz kilkanaście tysięcy kilometrów drogę na zimowiska. W tym roku w Polsce odbędzie się z tej okazji ponad 140 wydarzeń organizowanych przez wolontariuszy OTOP, w tym ponad 60 otwartych wycieczek w niemal wszystkich województwach.

Na czym to polega


Aby włączyć się w świętowanie Europejskich Dni Ptaków, wystarczy dołączyć do któregoś z wydarzeń organizowanych przez wolontariuszy OTOP (pełna lista z podziałem na województwa dostępna jest na stronie EDP2012.pl lub indywidualnie albo w gronie rodziny lub znajomych wybrać się na spacer do parku, lasu, nad jezioro albo rzekę i tam policzyć przebywające w danym miejscu ptaki. OTOP do godziny 15 w niedzielę 7 października będzie zbierał informacje o 3 najliczniej spotykanych gatunkach i ewentualnych ornitologicznych ciekawostkach, natomiast do 14 października będzie można wypełnić na stronie www.otop.org.pl pełną listę spotkanych gatunków. Dzięki temu już 8 października poznamy wstępne wyniki, natomiast pełne zostaną ogłoszone w drugiej połowie miesiąca. Osoby, które wypełnią kartę obserwacji na stronie OTOP, wezmą udział w losowaniu nagród, w tym książek o ptakach i lornetki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.