Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22974 miejsce

Europejskie Dni Ptaków w Libiążu

W Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Libiążu, pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, uroczyście obchodzono "Europejskie Dni Ptaków" .

4 i 5 października w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości związane z obchodami „Europejskich Dni Ptaków”. W uroczystości Święta Ptaków brało udział 150 dzieci w wieku 3-6 lat.

W związku z obchodami „Europejskich Dni Ptaków” na terenie przedszkola zorganizowano wiele ciekawych imprez: wystawę zdjęć ptaków (dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sokół, sowa, gołąb, bażant, dzika gęś, cietrzew), pogadankę dla dzieci na temat „Polskie dzikie ptactwo”, przeprowadzoną przez pana Henryka Dwornika – przedstawiciela Koła Łowieckiego „Daniel” z Libiąża oraz pana Marka Woźniaka – sokolnika z Chełmu Śląskiego. Podczas pogadanki dzieci zostały zapoznane z eksponatami dzikich ptaków zamieszkujących polskie lasy i ich trybem życia (kuropatwa, cietrzew, głuszec, bażant królewski). Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć żywe okazy – sokoła i sowę. Dzieci mogły również obserwować na terenie ogrodu przedszkola pokaz lotu sokołów co było dla nich dużą atrakcją.

5 października pogadankę dla dzieci na temat „Hodowla gołębi pocztowych”, przeprowadzili: prezes oddziału PZHGP pan Henryk Januszkiewicz
i wiceprezes do spraw lotowych Andrzej Lichota z Libiąża. Podczas spotkania dzieci mogły podziwiać żywe okazy gołębi pocztowych o różnorodnym ubarwieniu piór. Na zakończenie pogawędki gołębie zostały wypuszczone w obecności dzieci, po czym pofrunęły do swoich gołębników. Dzieci mogły obserwować lot gołębi pocztowych na terenie ogrodu przedszkola.
Po spotkaniu, wszystkie grupy wiekowe udały się do pobliskiego lasu, by obserwować różne gatunki ptaków żyjących na wolności.

W ramach podziękowań za zaproszenie na uroczyste obchody „Europejskich Dni Ptaków”, goście - Henryk Dwornik i Marek Woźniak - zdeklarowali się przygotować dla dzieci na wiosnę miłą niespodziankę a prezesi z PZHGP ufundowali dzieciom słodki poczęstunek.

Udział dzieci w „Europejskich Dniach Ptaków” był dla nich zarówno ogromnym przeżyciem, atrakcją jak i doskonałą lekcją przyrody.

Serdecznie dziękuję wszystkim za włączenie się do tak ciekawego wydarzenia.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.