Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25525 miejsce

Europejskie kraje świętują dwudziestą rocznicę numeru 112

11 lutego to Europejski Dzień Numeru 112 oraz dwudziesta rocznica decyzji o powstaniu europejskiego numeru ratunkowego, wspólnego dla wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej. W Polsce większe imprezy odbyły się w Warszawie i Krakowie.

Dziesiątki numerów ratunkowych współistnieją w Unii Europejskiej, ale tylko 112 umożliwia kontakt ze służbami ratunkowymi (pogotowie, strażacy, policja) w każdym z krajów Unii Europejskiej.

Niestety, 20 lat po jego utworzeniu, trzech obywateli UE na czterech nadal nie wie o istnieniu numeru, który może uratować życie na terenie całej Unii Europejskiej.

"Numer 112 przeznaczony jest dla wszystkich, jest projektem europejskim najbliższym obywatelom. Dlatego też wielka szkoda, że nie jest znany. Razem musimy sprawić, aby numer 112 stał się oczywistością dla każdego obywatela", powiedział Emmanuel Paul, przewodniczący Fundacji 112, mającej siedzibę w Brukseli, której celem jest promocja europejskiego numeru ratunkowego.

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112 i dwudziestej rocznicy decyzji o jego utworzeniu, kraje UE organizują akcje promujące ten numer. W niektórych miastach uformowane zostaną "łańcuchy ludzkie", w innych udekorowane będą słynne pomniki.

W Polsce w obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 włączyła się Warszawa i Kraków. Szczegóły i podsumowanie akcji: na stronie Komisji Europejskiej.

Kraków: Ogólnopolskie obchody dnia numeru 112

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.