Facebook Google+ Twitter

Europejskie linie lotnicze notują straty i tną koszty. Dlaczego?

Linie OLT Express, o których dużo mówi się ostatnio w naszym kraju, to nie jedyni przewoźnicy, którzy zbankrutowali w tym roku. Na dno poszło 12 europejskich linii lotniczych. Problemy finansowe nie dotyczą tylko tanich przewoźników, bo straty zanotowały także Lufthansa czy Air France.

Fotografia ilustracyjna: Airbus A320 nad Hong Kongiem / Fot. Luis Argerich, CC 2.0Wiele europejskich linii lotniczych informuje o stratach finansowych, które dosięgnęły przewoźników w minionym półroczu. Główne powody takiej sytuacji to coraz wyższe ceny paliw oraz wojna cenowa. Narodowe linie lotnicze, takie jak: PLL LOT, Air France, Alitalia, British Airways czy Lufthansa, nie stanowią konkurencji dla tanich przewoźników. Za paliwo płacą tyle samo, ale latają na większe i droższe lotniska przez co koszty rosną - informuje Rzeczpospolita.

W takiej sytuacji przewoźnicy "stają na głowie", aby straty zminimalizować. Przede wszystkim tną koszty, zapowiadają plany restrukturyzacyjne czy wyprzedają majątek. Oczywiście, nie ma mowy o podwyżkach płac, za to rozważa się podwyżkę cen biletów.

Rok 2012 okazał się bezlitosny dla przewoźników. W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy zbankrutowało 12 linii lotniczych, m.in. hiszpański Spanair, włoski Wind Jet czy znane nam OLT Express. Wydawać by się mogło, że problemy tego typu dotyczyć mogą jedynie tanich linii lotniczych, bo linie narodowe to pewni i stabilni przewoźnicy. A jednak...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.