Facebook Google+ Twitter

Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

W Brukseli ogłoszono wyniki europejskiego konkursu przedsiębiorczości. Ponad 300 organizacji przystąpiło do udziału, jednak do finału każdy kraj miał prawo wybrać dwóch kandydatów.

Logotyp Europejskich Nagród Przedsiębiorczości. / Fot. UEW finale wzięło udział 48 projektów, które miały na celu promowanie przedsiębiorczości przede wszystkim wśród małych i średnich przedsiębiorstw. W tym roku z Polski nominowana była Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, która stworzyła pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej sieć współpracujących ze sobą Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz Gmina Lesznowola za projekt "Partnerstwo dla Rain Mana". Projekt ten to unikalna inicjatywa społeczna. Instytucje trzech sektorów oraz partnerzy międzynarodowi łączą swoją wiedzę i doświadczenie tworząc modelowe przedsiębiorstwo społeczne dla osób z autyzmem.

Nagrodę główną zdobył projekt zagospodarowania terenu do wykorzystania handlowego w Bilbao w Hiszpanii. Wykorzystanie centrum starego miasta w dziedzinie handlu jest coraz większym problemem większości miast zurbanizowanej europy. Rada miasta Bilbao stworzyła niepowtarzalny projekt przebudowy centrum miasta, który przyciągnął inwestorów. Na tym obszarze udało się stworzyć 129 nowych przedsiębiorstw zatrudniających 268 pracowników. Dzięki temu projektowi rozwinęła się gospodarka w okolicznych dzielnicach sprzyjając ich integracji z centrum miasta.

Nagrodę za pionierskie rozwiązania w duchu przedsiębiorczości została przyznana Holandii za projekt "Trening etniczny". Wspierał on promowanie przedsiębiorczości, dzielenie się wiedzą i oferował rozwijanie własnego biznesu jako ważną drogę to zatrudnienia i integracji imigrantów.

Nagrodę w kategorii wspieranie przedsiębiorstw zdobył projekt "1,2,3 GO" z Luksemburga, który stworzył sieć 290 ekspertów, którzy poprzez internet pomagają przedsiębiorcom rozwijać własne biznesplany. Skończone biznesplany są oceniane przez specjalistów w internecie, a najlepsze z nich mają szansę na dotację na rozpoczęcie działalności, bezpłatne szkolenie na okres trzech lat, wsparcie organizacji, non-profit, które udzielają gwarancji na zaciągane kredyty. Przez siedem lat projekt umożliwił powstanie 750 biznes planów, z czego powstało 160 firm zatrudniających 900 pracowników.

Nagrodę w kategorii odpowiedzialna przedsiębiorczość, zdobył region w Toskanii we Włoszech. Projekt "Etyczna produkcja" promował zbiorową odpowiedzialną społeczną i zwyczaje biznesowe w sferze ekologicznej poprzez nadawanie przedsiębiorstwom certyfikatu międzynarodowych standardów społecznej odpowiedzialności biznesu

Nagrodę za inwestowanie w kapitał ludzki przyznano projektowi z Brukseli w Belgii, którego ideą było kierowanie projektami dotyczącymi działalności gospodarczej przeznaczonej dla 12-latków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.