Facebook Google+ Twitter

Europejskie Słoneczne Dni w Ostrowcu Świętokrzyskim

13 maja 2011 roku, w piątek, o godzinie 10 na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Gutwin" w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się Europejskie Słoneczne Dni.

Impreza ta odbywa się w ramach Międzynarodowej Kampanii Słoneczne Dni, a pierwszym jej akcentem jest "Bieg po Słońce". Wezmą w nim udział uczniowie wszystkich rodzajów szkół z terenu miasta i powiatu ostrowieckiego.

Logo imprezy. / Fot. Krzysztof KrzakDrugiego dnia Europejskie Słoneczne Dni przeniosą się do ostrowieckiego kina "Etiuda". W programie przewidziano m.in. prezentację i wykłady zaproszonych gości, z których mieszkańcy dowiedzą się wszystkiego na temat kolektorów słonecznych, ich montażu i dofinansowań z narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej, jakie można uzyskać przy zakupie tego sprzętu. Będą też pokazy sprzętu solarnego. W przerwach między pokazami wystąpią soliści Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia, grupa "Perły" Ryszarda Góry i Orkiestra Młodzieżowa z Miejskiego Centrum Kultury. Początek o godzinie 10.

W niedzielę, 15 maja, na terenie Zespołu Szkół Numer 3 (dawniej: Technikum Hutniczo - Mechaniczne) przy ulicy Sandomierskiej w godzinach 10 - 14 odbędzie się „Piknik Słoneczny”, czyli między innymi prezentacje kolektorów solarnych, ekspozycje edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, konkurs dla uczniów szkół średnich z wykorzystaniem programu komputerowego "Kolektorek" na zaprojektowanie najlepszej instalacji kolektorowej oraz niespodzianki.

Organizatorami trzydniowych imprez są ostrowieckie szkoły: Zespół Szkół numer 3, Zespół Szkół numer 4, II Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza, Publiczna Szkoła Podstawowa numer 4, Państwowa Szkoła Muzyczna, Zespół Szkół Publicznych numer 2, Publiczna Szkoła Podstawowa numer 1 i III Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego. Udział w imprezach jest bezpłatny. Patronat nad Europejskimi Dniami Słonecznymi objął starosta ostrowiecki, Zdzisław Kałamaga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

U nas też padało, ale przed 10 przestało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A u nas pada...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.