Facebook Google+ Twitter

Europejskie Spotkanie Młodych prawdopodobnie w Poznaniu

Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się najprawdopodobniej w Poznaniu - zasugerował to niedawno na antenie poznańskiego Radia Merkury brat Marek z Ekumenicznej Wspólnoty z Taize, która organizuje czuwania w Europie.

 / Fot. Screen ze strony TaizeInformacja ta ma zostać oficjalnie ogłoszona podczas najbliższego spotkania, które na przełomie grudnia i stycznia odbędzie się w Brukseli. Na zakończenie każdego ze spotkań przeor Taize podaje bowiem tradycyjnie miejsce kolejnego zlotu.

,,Prosimy, żeby jednak czekać do Brukseli. Oficjalnie miejsce spotkania zapowiada się właśnie na poprzednim spotkaniu europejskim. W Brukseli możemy się spodziewać, że usłyszymy miłą wiadomość" - stwierdził brat Marek w odpowiedzi na pytanie regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu o możliwość spotkania w stolicy Wielkopolski.

Pochodzący z Poznania brat Marek, który 30 lat temu jako pierwszy Polak wstąpił do skupiającej katolików i protestantów wspólnoty Taize, potwierdził zarazem, że ,,niedawno Poznań wizytowali pod tym kątem bracia ze wspólnoty".

Także prezydent Poznania, Ryszard Grobelny w wypowiedzi dla TVP Poznań potwierdził, iż członkowie Ekumenicznej Wspólnoty z Taize zwiedzali niedawno pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich - na terenie których mogłoby się odbyć czuwanie.

Doniesień na temat ewentualnego spotkania w stolicy Wielkopolski nie chciał komentować rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, ks. Maciej Szczepaniak. Dziwi go uprzedzanie przez media informacji, której bracia z Taize jeszcze nigdzie oficjalnie nie potwierdzili.

Zaproszenie do zorganizowania spotkania w Poznaniu trzy lata temu wystosowali do braci z Taize metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki i prezydent Grobelny. Pół roku temu w jednym z poznańskich kościołów odbyło się natomiast czuwanie modlitewne dla młodzieży o zasięgu lokalnym, w którym wziął udział przeor Taize, brat Alois.

Założona w 1940 roku w Burgundii przez brata Rogera wspólnota Taize organizuje Europejskie Spotkania Młodych od 30 lat. Jeśli informacje o zorganizowaniu czuwania w Poznaniu potwierdzą się, stolica Wielkopolski byłaby po Wrocławiu i Warszawie trzecim polskim miastem, które gościłoby uczestników takiego zlotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.