Facebook Google+ Twitter

Europejskie Spotkanie Młodych - Taize Rotterdam

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-24 09:00

Młody człowiek we współczesnym świecie nie ma czasu. Pośpiech, stres i problemy - nic nam obcego. Jednak jest czas by zatrzymać się i odpocząć. jest czas by zbliżyć się do źródła, którym jest Bóg. Przed nami spotkanie Taize w Rotterdamie.

Taize Poznań 2009/2010 / Fot. Mariusz Szulc„Niezależnie od wielkich różnic kulturowych, które mogą być powodem powstania barier między kontynentami, wszyscy ludzie tworzą jedną rodzinę”.

Słowa te skierował brat Alois w swym „Liście z Chin” do tegorocznych uczestników Europejskiego Spotkania Młodych, które odbyło się w Poznaniu w dniach 29.12.2009-2.01.2009. Postawione w tym liście stwierdzenie: „Pozwólmy, by zbudziła się w nas najgłębsza z tęsknot: pragnienie Boga!” pobudzało wielu młodych do osobistych refleksji, wśród unoszących się niczym woń kadzidła kanonów Taize…

Spotkanie w Poznaniu było nowym, a zarazem kolejnym etapem pielgrzymki zaufania zainicjowanej 32 lata temu przez Brata Rogera, założyciela Wspólnoty z Taizé. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 30 000 młodych z krajów europejskich i nie tylko. W stolicy Wielkopolski czuliśmy się jak w domu. Tysiące rodzin otworzyło swoje drzwi przed młodymi ludźmi. Z życzliwością i gościnnością mieszkańców spotykaliśmy się na każdym kroku. Każdy z uczestników spotkania mógł czynnie włączać się w organizację. Chór, grupy pracy, czy też grupy posługujące w parafiach stanowiły nierozłączną jedność podczas przebiegu tegorocznych Spotkań Młodych.

Dla wielu Europejczyków niesamowitym znakiem były polskie Kościoły. „Kościół w Polsce jest żywy i kwitnący, a Wasze świątynie przepełnione duchem modlitwy” – stwierdziła Nastia z Ukrainy.

Więź modlitewna jednoczyła wszystkich chrześcijan, bez względu na wiek, pochodzenie czy kolor skóry. Duch Boży kruszył podziały i stereotypy. 30 000 „armia Pana” świadczyła swą postawą, zaangażowaniem, cichą modlitwą o swych chrześcijańskich korzeniach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.