Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14026 miejsce

Europejskie szczury umawiają się na zjazd w Neapolu

We Włoszech sytuacja nadal burzliwa, w każdym regionie coś się dzieje, rząd przeżywa kryzys, a ja zaczynam się dobrze bawić...

Włosi znani są z nieograniczonego temperamentu, spontaniczności i ogromnej radości. Umieją się świetnie bawić, są zawsze uśmiechnięci i pełni życia. Już od kwietnia powoli zaczynają zapełniać plaże i lokale. W maju przygotowują się do niekończącego się czerwca. Zabawa zaczyna się na całego. Całymi dniami śpią na plażach, następnie szaleją całą noc w lokalach, a o świcie zapełniają bary popijając cappuccino i delektują się croissantami. I tak do końca września.

Krąży modne powiedzenie. Mama do syna: - Znieś śmieci na dół. Syn odpowiada - Mamo, po co? i tak same przyjdą na górę..... / Fot. Anna SmolinskaCo dzieje się zatem z tym żywiołowym narodem od października do marca? Gdzie wyładowują temperament i nieograniczoną energię? Odpowiedź już znacie – strajkują, aresztują się, obwiniają i obrażają publicznie, ministrowie rezygnują ze stanowisk, uczniowie nie chodzą do szkoły, a ci którzy mają rozpocząć naukę, wyganiają papieża z uniwersytetów.

Wieczorem oglądając dziennik nie mogłam się powstrzymać od podzielenia się z Wami moimi wrażeniami. Postaram się odtworzyć w sposób bardzo powierzchowny styczniową sytuację w kraju wielkiego buta.Słyszałam, że europejskie szczury się umawiają na zjazd w Neapolu... / Fot. Anna Smolinska

Jak dobrze pamiętacie, 2007 r. zakończył się jednym wielkim paraliżem Włoch spowodowanym ogólnokrajowym strajkiem dostawców. Były również inne mniejsze strajki, ale z chwilą, kiedy zaczęły się święta kraj powrócił do „normalności”. No powiedzmy, bo zaczął się problem śmieci w Neapolu, który w ciągu kilku dni rozprzestrzenił się na cały kraj i nie tylko. Śmieci zostały wywiezione do prawie wszystkich regionów, które z kolei nie wpuszczają śmieciarek na swój teren, a mieszkańcy biją się z policją. Na morzu kursują statki pełne śmieci. Z braku wiadomości nie wiemy, czy zostały na morzu czy udało się je rozładować. Publiczne media zmniejszyły przekaz informacji na ten temat. Głośno było przez tydzień. Nawet zapowiedziane strajki zostały odwołane.

Nie minęło nawet dwa dni, gdy pokazała się wiadomość, że rzymscy studenci nie życzą sobie wizyty papieża na inauguracji roku akademickiego, wzbudzając oburzenie samego prezydenta Włoch.

Żona ministra sprawiedliwości zostaje aresztowana, a sam minister składa dymisję i jednocześnie otrzymuje 7 aktów oskarżenia, wśród których jest m.in. oskarżenie o korupcję. W międzyczasie w Vicenza 30 osób przykuwa się łańcuchami do budynku prefektury jako symbol protestu przeciw budowie bazy NATO w ich mieście. Na Sycylii dopiero co zakończyły się zamieszki związane z przyjęciem śmieci z Neapolu i już zaczęły się pojawiać inne informacje - w Palermo policja aresztowała 39 mafiozów, którzy wymuszali pieniądze od handlowców, w Ragusa policja aresztuje 6 emerytów w wieku od 61 do 83 lata za gwałty zbiorowe na młodej 22-letniej, upośledzonej dziewczynie.To który to już dzień leżą...? Jak od 26 grudnia to jeszcze mała sterta... / Fot. Anna Smolinska

Premier Włoch między jednym a drugim komentarzem tłumaczy się przed Komisją Europejską w sprawie śmieci. Na Italii wisi ryzyko mandatu, który wynosi około 700 tys. euro dziennie. Berlusconi zachęca Prodiego do złożenia dymisji.

Wolny plac na skrzyżowaniu stał się miejscowym wysypiskiem / Fot. Anna SmolinskaW tym całym zamieszaniu już od 5 dni strajkują „biedni” pracownicy przemysłu ciężkiego, blokując wiele miast i autostrad. I aż mi przykro, gdy widzę tych nieszczęśników moknących na deszczu, że za wiele nie zwraca się na nich uwagi. W ogólnokrajowych dziennikach telewizyjnych informacje o ich proteście są na ostatnim miejscu. Ja na ich miejscu odwołałabym strajki aż się trochę uciszy w tętniącym energią kraju. Jednym słowem, sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Jedynym stałym punktem, gdzie nic nie ulega zmianie to Neapol. Śmieci nadal leżą na ulicy i już dzisiaj mówi się o 360 tys. ton odpadów. Ludzie dalej protestują i podpalają śmieci, nadzwyczajny komisarz De Gennaro wysyła wojskowe śmieciarki to tu, to tam, ale sami zobaczcie na zdjęciach. Słyszałam, że europejskie szczury umawiają się już na zjazd w Neapolu...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

ciekawe i dobrze napisane (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Marku, myślę że przebęda również z Hameln...takie śmieciarskie jarmarki zdarzają się dwa razy w roku....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.01.2008 20:24

(+) Czy szczury z Hameln pojada do Neapolu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamietam strajk rolników, którzy walcząc o zwiekszenie kwoty mlecznej mszerowali na Rzym, z krasula na czele.
Wieczorami byly postoje z pieczeniem pizzy, przemówieniami, gotowaniem pasty i całym zarciem bez jakiego Wlosi obejść sie nie moga.
Krasula byla karmiona, dojona regularnie, podwozona tez na platformie ale do Rzymu pochodzu zlozonego z traktorów, oslich zaprzegów oraz krasuli "karabienieri" nie wpuscili.
Co zas do strajków - pracownicy obslugi lotniska zrzeszeni w kilku zwiazkach zawodowych strajkuja zawsze latem, w pełnym sezonie turystycznym zapewniając podroznym koczowisko w terminalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) to na pewno mafia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaro, skontaktujmy sie prywatnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

przem, znalazłam hotel na ustroniu, z dala od miasta;] więc nie jest źle a jednoczesnie musi być blisko cywilizacji;]

annarella, a znasz cos na Sycylii godnego polecenia, ale nie kościół a świetny hotel?:) i żeby nie było wokół dyskotek a cisza i blisko do sklepu?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Klaro, ewentualnie służę pomocą :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

przemot, zamierzam bezkarnie obijac się w dobrym hotelu na Taorminie, ale jak będzie pgdzie pozyczyć auto, to syrakuzy, Mesyna, Palermo, czyli klasyki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aniu, plus bo ciągle trzymasz rękę na pulsie i informujesz jak sie włoskie sprawy mają:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.