Facebook Google+ Twitter

EUROPIADA przepustką do Brukseli

EUROPIADA, czyli konkurs wiedzy o UE, daje możliwość uczniom lubelskich szkół ponadgimnazjalnych nie tylko sprawdzenia swojej wiedzy, ale również szansę wygrania podróży do Brukseli i zwiedzenia Parlamentu Europejskiego.

We wtorek (10.05.2011 r.) o godzinie 11 w Liceum Ogólnokształcącym Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu rozpocznie się II etap regionalnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej - EUROPIADA. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubelszczyzny.

W pierwszym etapie ponad 300 uczniów z całego regionu zmierzyło się z 60 pytaniami testowymi. Do II etapu mogło przejść jedynie trzech najlepszych uczestników z każdej z biorących udział w konkursie szkół. I tak do szerokiego finału pisemnego zakwalifikowało się 50 uczniów posiadających największą wiedzę o Unii Europejskiej - jej instytucji oraz funkcjonowania.

Konkurs organizowany jest pod patronatem honorowym Kuratora Oświaty w Lublinie przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Stowarzyszenie „Projekt-Europa” oraz Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych.

Dla przypomnienia na trzech uczniów, którzy wykażą się największą wiedzą na temat Unii Europejskiej czeka niezapomniana podróż do Brukseli, stolicy Unii Europejskie, której fundatorem jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.